کد خبر: 4089037
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۸

ضرورت شفاف‌سازی صورت‌های مالی اتحادیه تشکل‌های قرآنی

رئیس هیئت بازرسی اتحادیه تشکل‌های قرآنی با یادآوری اینکه بحث تخصیص و تقسیم بودجه‌ها با هیئت مدیره اتحادیه است، یکی از اقدامات هیئت بازرسی اتحادیه را شفاف‌سازی صورت‌های مالی برای استان‌ها عنوان کرد.

گردهمایی اتحادیه تشکل‌های قرآنی، شیرازمحمد پیلان‌نژاد، رئیس هیئت بازرسی اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور، در گفت‌و‌گو با ایکنا از فارس، با اشاره به نحوه نظارت بر اتحادیه‌های استان‌ها گفت: بحث تخصیص و تقسیم بودجه‌ها با هیئت مدیره اتحادیه است.

وی ادامه داد: کار ما این است که اسناد و مصوبات هیئت مدیره را چک کنیم که مخالف آن چیزی که مصوب شده است، اجرا نشود و برای مجامع عمومی، گزارش کاملی از صورت مالی اتحادیه را عرضه کنیم.

رئیس هیئت بازرسی اتحادیه تشکل‌های قرآن کشوری اضافه کرد: تاکنون گزارش‌هایی که ارائه می‌شد، گزارش کامل نبوده است. قبل از برگزاری مجمع قبلی، گزارش کاملی از ریزاتفاقات و صورت‌های مالی اتحادیه و کلیه صورت جلسات هیئت مدیره و حضور و غیاب اعضای هیئت مدیره را منتشر کردیم یعنی برای مدیران عامل استان‌ها شفاف‌سازی کردیم که به مؤسسات اطلاع‌رسانی کنند که در اتحادیه به چه شکلی کار انجام می‌شود.

پیلان‌نژاد اظهار کرد: در بحث اتحادیه‌های استانی در اساسنامه اتحادیه کشوری آمده است که ما (اتحادیه کشوری) اختیاراتی داریم اما از یک طرف نیز اتحادیه‌های استانی از لحاظ حقوقی مستقل هستند یعنی ما یکسری محدودیت‌های این شکلی داریم ولی تا آنجا که توانستیم تلاش کردیم در تعامل باشیم؛ به بسیاری از بازرسان استان‌ها که تماس می‌گیرند، کمک و راهنمایی می‌کنیم و موارد حقوقی و قانونی را به آن‌ها عرض می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا در کنارشان باشیم و اگر موردی هم باشد، آن را پیگیری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: مصوبات مجمع قبلی را بررسی می‌کنیم که همگی اجرایی شوند البته برخی از آن‌ها در همین مجمع اجرا شد و یکسری موارد نیز از مجمع قبلی به این مجمع ارجاع دادند که پیگیر آن‌ها هستیم.

رئیس هیئت بازرسی اتحادیه تشکل‌های قرآنی اظهار کرد: رسیدگی به صورت‌های مالی و پاسخ به شائبه‌هایی که در این زمینه بوده است و همچنین حضور و غیاب اعضا درخواستی بود که اعضا از اتحادیه کشوری داشتند و سعی کردیم این موارد را به صورت جدی پیگیری کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha