کد خبر: 4088962
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

اجرای 85 پروژه در عتبات عالیات به همت مردم فارس

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از اجرای 85 پروژه هنری صنعتی توسط مردم و هنرمندان این استان در عتبات عالیات خبر داد و گفت: این پروژه‌ها را شامل ساخت ضریح‌ها، درب‌ها، پنجره‌ها و همچنین مشارکت در احداث صحن‌های مختلف حرم‌های اهل بیت(ع) هستند.

اسکندر قاسمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارسبه گزارش ایکنا از فارس، اسکندر قاسمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس امروز، 9 مهرماه در بیستمین نشست مدیران پاسخگوی استان که در استانداری فارس برگزار شد، با یادآوری اینکه این ستاد در سال 81 به پیشنهاد سردار دل‌ها، شهید سلیمانی تشکیل شد، گفت: این ستاد کار بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر ائمه اطهار(ع) در کربلا، کاظمین، سامرا و نجف اشرف را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه بیش از 85 پروژه هنری صنعتی توسط مردم و هنرمندان استان فارس در عتبات عالیات انجام شده است، این پروژه‌ها را شامل ساخت ضریح‌ها، درب‌ها، پنجره‌ها و همچنین مشارکت در احداث صحن‌های مختلف حرم‌های اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عنوان کرد.

قاسمی با یادآوری اینکه تأمین مصالح ساختمانی حرم‌ها و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز جهت خدمت در پروژه‌های توسعه‌ای حرم‌ها و غیره از جمله فعالیت‌های این ستاد است، گفت: در تمام شهرستان‌های استان نیز دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات را راه‌اندازی کردیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس از راه‌اندازی درگاه آنلاین پرداخت نذورات مردمی با کد دستوری ستاره 72 ستاره 4 مربع خبر داد و گفت: بحمد الهی بازسازی حرم‌های مطهر رو به اتمام است لذا به دنبال توسعه حرم‌ها هستیم و در این راستا صحن حضرت زهرا(س) با مساحت 220 هزار متر مربع در حرم حضرت علی(ع) در نجف اشرف احداث شد که تاکنون 97 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه 110 هزار متر مربع این صحن زیارتی است، گفت: در اربعین امسال توانستیم 70 هزار نفر را در یک شب در این صحن مطهر اسکان دهیم.

قاسمی با ذکر این نکته که تمام بودجه‌های ساخت و توسعه حرم‌ها از محل نذورات مردمی است نه بودجه‌های دولتی گفت: همچنین صحن حضرت زینب(س) نیز با وسعت 164 هزار متر مربع در حرم امام حسین(ع) در حال احداث است که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی در احداث آن داشته‌ایم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس اظهار کرد: همچنین صحن امام محمدباقر(ع) نیز از محل نذورات مردم استان‌های فارس، خراسان رضوی و قم در کاظمین در حال احداث است که گودبرداری آن تمام شده است و به یاری خدا ظرف چند سال آینده تکمیل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح فعالیت‌های انجام شده در ایام اربعین حسینی پرداخت و گفت: این ستاد در ستاد اربعین مسئولیت اسکان و تغذیه زائران به عهده داشت که کار خود را برای صدور پروانه‌های موکب‌داران از اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز کردیم و طی این مدت پروانه مجوز 102 موکب صادر شد.

قاسمی با یبان اینکه در اعزام اقلام و تجهیزات موکب‌داران نیز اقدامات گسترده‌ای انجام دادیم، گفت: قریب 15 روز تیم ما در مرز شلمچه مستقر بودند تا موکب‌داران بتوانند اقلام خود را به عراق اعزام کنند ضمن اینکه کار بازرسی از فعالیت‌های مواکب اربعینی هم در داخل و هم خارج از کشور نیز انجام شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس اظهار کرد: از 102 موکب، 6 موکب در سطح استان، 8 موکب در مرز شلمچه، 7 موکب در نجف، 26 موکب در مسیر نجف به کربلا و 52 موکب در کربلای معلی از استان فارس مستر بودند که به صورت کلی در یک شبانه‌روز 150 هزار نفر از زائران اربعین در مواکب استان فارس اسکان یافتند.

وی در بخش پایانی سخنان خود و در پاسخ به خبرنگار ایکنا مبنی بر اینکه افراد بسیار متقاضی خدمت به زائران امام حسین(ع) در مواکب هستند، گفت: علاقه‌مندان به خدمت به زائران امام حسین(ع) می‌توانند حداقل یک ماه قبل از اربعین حسینی به ستاد عتبات عالیات برای جانمایی محل خدمتشان مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha