کد خبر: 4088889
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
رحیم قربانی خواستار شد

سازمان تبلیغات انحلال اتحادیه مربوط به خود را سریع‌تر پیگیری کند

نائب رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی با اشاره به روند انحلال سه اتحادیه تشکل‌ها، مؤسسات و همچنین اتحادیه مدغم به منظور ایجاد یک اتحادیه واحد در کشور، از سازمان تبلیغات اسلامی خواست تا کار انحلال اتحادیه خود را هرچه سریع‌تر پیگیری کند.

رحیم قربانی، نائب رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشوربه گزارش ایکنا از فارس، رحیم قربانی، نائب رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور، شب گذشته، ۸ مهرماه در حاشیه گردهمایی مدیران عامل تشکل‌های قرآنی کشور در شیراز گفت: اتحادیه مدغم تشکل‌های قرآنی در آذرماه سال ۹۷ شکل گرفت و فعالیت رسمی خود را از اسفندماه همان سال آغاز کرد.

وی یادآور شد: حدود دو سالی که از برگزاری اتحادیه مدغم گذشت و مقدر شد که اتحادیه‌هایی که قبلاً بودند اعم از مؤسسات، تشکل‌ها و حتی اتحادیه مدغم که تشکیل شده، منحل شوند و فقط اتحادیه کشوری که اکنون در آن هستیم رسمیت داشته باشد.

قربانی با بیان اینکه در 19 شهریورماه به‌طور رسمی آن اتحادیه مدغم قبلی به انحلال خود پایان داد، اضافه کرد: البته طبق روندی که انحلال دارد، اداره ثبت شرکت‌ها و موارد مختلف دو سال به ما فرصت داده بودند که در طی این دو سال اعضای هیئت تصمیم، فرصت داشتیم که تمام اموال، درآمدها، مالیات و تعهداتی که داشتیم را به نوعی تسویه کنیم که انجام شد.

وی ادامه داد: در آخرین مرحله در  15 شهریورماه تمام هزینه‌ها و حساب‌هایی که داشتیم را تمام و کمال واگذار به اتحادیه جدید کردیم که هزینه‌هایی که اکنون واریز شده بخشی از آن مربوط به تخصیص شورای توسعه بود و باید آن‌ها نیز اعلام نظر کنند اما آن بخش درآمدی و از این قبیل موارد به عهده خود هیئت مدیره و کمیته تحقیق مربوطه است که باید تصمیم بگیرند در این زمینه چه کاری باید انجام شود.

نائب رئیس اتحادیه تشکل‌های قرآنی با تصریح اینکه تمام تعهدات لازم در این زمینه انجام شد، گفت: اتحادیه تشکل‌ها در حال انجام این اقدامات است که البته مراحل آن قاعدتاً طول خواهد کشید و همچنین مقداری از کارهای اتحادیه مؤسسات قبلی مانده است که مربوط به هیئت مدیره زمان مربوط است ضمن اینکه سازمان تبلیغات هم باید کار انحلال اتحادیه را هرچه سریع‌تر پیگیری کنند تا فعالیت‌ها تنها از طریق اتحادیه کشوری انجام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha