کد خبر: 4088753
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶

اتحادیه‌های قرآنی انتظارات خود را از دولت و مجلس بیان کنند

استاندار فارس با بیان اینکه هم‌اکنون فصل نوشتن بودجه ۱۴۰۲ است، از اعضای هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور خواست تا پیشنهادات و انتظارات خود را از دولت و مجلس ارائه کنند.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 8 مهرماه در گردهمایی مدیران عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور که هم اکنون در شیراز در حال برگزاری است، با اشاره به درخواست‌ها و پیشنهادات مطرح شده از سوی شرکت‌کنندگان در این گردهمایی گفت: تلاش می‌کنیم تا اعضای اتحادیه قرآنی دیداری با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند.

وی افزود: دولت هم اکنون در حال نوشتن بودجه 1402 است که اگر اقدامی بخواهد برای بودجه‌های قرآنی شود، بهترین زمان هم اکنون است به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا این دیدار حتماً انجام شود.

ایمانیه با بیان اینکه پیشنهادات خود را هم از دولت و هم مجلس بیان کنید، گفت: برخی از اختیارات و امکانات در اختیار دولت نیست بلکه در اختیار مجلس است لذا انتظارات خود را از هر دو قوه بیان کنید.

استاندار فارس خواستار تسریع در ارائه پیشنهادات اتحادیه تشکل‌های قرآنی شد و افزود: اتحادیه باید از فعالیت‌های فاخر مناسب قرآنی الگوبرداری کند و تبدیل به مکانی برای جمع‌آوری کارهای پراکنده وزین شود اما تاکنون نه جمع‌آوری درست و حسابی شده است نه اطلاع‌رسانی درست از دستاوردها.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از کارهایی که می‌توان انجام داد، توجه به عملکردهای الگویی 31 استان و همچنین 3 هزار مؤسسه است، گفت: در استان فارس یک مشاور قرآنی برای استاندار انتخاب شده است که شاید این مسئله در سایر استان‌ها رخ نداده است و شاید بتوان از فارس الگویی برای این قضیه در استان‌های دیگر قرار داد.

ایمانیه اظهار کرد: از اقداماتی که در استان فارس مقرر شده شروع جلسات با تلاوت قرآن توسط یکی از مدیران است تا مدیران بیشتر با این مبحث آشنا شوند.

استاندار فارس همچنین به راه‌اندازی نهضت روخوانی قرآن در ادارات استان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این طرح برای 10 هزار کارمند دولت که در استان فعالیت دارند، اجرایی شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha