کد خبر: 4088655
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰

فصل‌الخطاب وصیت‌نامه تمام شهدا تمسک به ولایت است

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اهمیت تداوم راه شهدا گفت: سطر به سطر وصیت‌نامه شهدا نشان از شعوری ناب دارد که فصل‌الخطاب آن تمسک به ولایت و امام انقلاب بوده است و خون شهدا تلنگری برای همه ما هست.

مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز امروز، 7 مهرماه در دومین یادواره شهدای محلات منطقه ۷ شهرداری شیراز که در جوار شهدای گمنام بوستان شهروند برگزار شد، با گرامی‌داشت یاد شهدا و تجلیل از ایثارگران، پیشکسوتان ایثارگر و خانواده شهدا اظهار کرد: عطر وجود این دو شهید گمنام به این منطقه برکتی ویژه و ارزشی معنوی داده است و باید قدردان شهدا باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه جنگ تحمیلی معنایی ندارد، مگر آنکه مفهوم درست آنچه که به ذات انقلاب اسلامی است، متوجه شویم، تصریح کرد: دفاع مقدس ارزشی در برابر ضدارزشی به نام جنگ تحمیلی است.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر شیراز؛ دفاع مقدس جزئی از ذات انقلاب اسلامی است و همه شعار انقلاب اسلامی خلاصه در استقرار نظام ضد سلطه هست.

این یادگار دفاع مقدس بیان کرد: با درک مفهوم نظام سلطه، به حقیقت و معنای انقلاب اسلامی رسیده می‌شود، چراکه انقلاب اسلامی بر شعارها و آرمان‌های خود پایبندی دارد و بر اصول اعتقادی نظام اسلامی خود ایستادگی کرده است و این با ذات کدخدامنشی نظام سلطه توفیر دارد.

طاهری با اشاره به اتفاقاتی که در طول این چند دهه علیه انقلاب اسلامی افتاده است، گفت: ما در انقلاب اسلامی شعارهای بزرگی سرداده‌ایم و پای این شعارهای بزرگ نیز خون‌های مطهر و عزیزی ریخته شده است.

وی اظهار کرد: سطر به سطر وصیت‌نامه شهدا نشان از شعوری ناب دارد که فصل‌الخطاب آن تمسک به ولایت و امام انقلاب بوده است و خون شهدا تلنگری برای همه ما هست.

سردار محمدنبی رودکی، رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس نیز در این یادواره به ذکر خاطراتی از رشادت‌های فرماندهان و دلیرمردان دفاع مقدس پرداخت و گفت:  دفاع مقدس روز صیقل انسانیت انسان‌ها بود.

وی با بیان اینکه این پیام به نوعی انذار و بشارت به رزمندگان اسلام در حلبچه و‌ درسی برای مقاومت است، افزود: شهدا طوری ایستادگی کردند که انقلاب اسلامی با الگوگیری از این مقاومت در برهه‌های بعد از دفاع مقدس نظیر مقابله با آمریکا، دفاع از حرم و مقابله با دانش و ... نیز با عزت و سربلندی ایستاده است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس بیان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، در دوران دفاع مقدس ثابت شد که صیانت کشور و بازدارندگی در مقابل تهدیدهای دشمن، تنها از راه مقاومت به دست می‌آید.

فرمانده لشکر ۱۹ فجر در دوران دفاع مقدس بیان کرد: این انقلاب مستحکم است و با خون شهدا به درختی تنومند تبدیل شده است و ملت در برابر تحریم‌های مختلف و در صحنه انقلاب ایستاده‌ است.

قاسم اکبری، شهردار منطقه ۷ شیراز نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه برگزاری این‌گونه مراسم‌ها با هدف تجدید پیمان و زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و فداکاری‌ها و ایثارگری‌های آنها است، گفت: این دومین یادواره شهدای محلات در سطح شهرداری منطقه ۷ است که برگزار می‌شود و همین یادواره‌ها که در طول سال برگزار می‌شود بهانه‌ای است که بتوانیم قدردان خانواده‌های شهدا باشیم و از نزدیک با این عزیزان دیدار داشته باشیم.

وی افزود: شهادت شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدایی که برای امنیت و حفظ نظام جان خود را داده‌اند تذکری برای ما مسئولین است که خدمتگزار مردم باشیم و تا زمانیکه این مسئولیت را برعهده داریم بتوانیم خدمات مناسبی به شهروندان ارائه کنیم.

اکبری با بیان اینکه برخی از افراد زمانی که در پست و مقامی انتصاب می‌شوند، در خدمات‌رسانی کوتاهی می‌کنند، بیان کرد: بسیاری از مسئولین هستند که خدمتگزار مردم هستند و راه و روش شهدا را در پیش گرفته‌اند و با جان و دل خدمات‌رسانی می‌کنند.

شهردار منطقه ۷ ادامه داد: این یادواره با همت و تلاش شهرداری منطقه ۷، یاوران شورای محلات، قرارگاه جهادی خادمین، ناحیه بسیج سپاه احمدبن بن موسی(ع) و مشارکت خیرین در جهت گرامیداشت شهدا و همچنین خانواده‌های معزز آنان برگزار شده است و ما باید به خودمان یادآوری کنیم که چه فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها در جبهه‌ها شده است و امروز در هر سمت و مسئولیتی که هستیم وظیفه ما این است که به بهترین شکل‌ ممکن به شهروندان، شهر و کشورمان خدمات‌رسانی کنیم.

وی همچنین با اشاره به کلنگ‌زنی‌ یادمان شهدای گمنام بوستان شهروند گفت: المان شهدای گمنام بوستان شهروند به مساحت ۹۵۰ متر مربع محوطه‌سازی و ابعاد المان هشت متر در هشت متر و به مساحت ۶۴ متر مربع و ارتفاع ۶.۵ متر احداث خواهد شد و تلاش خواهیم کرد تا در کمترین زمان ممکن این المان احداث شود.

یادآور می‌شود، در این مراسم از کتاب مهاجر به نویسندگی مجید ایزدی که به خاطرات جانباز «رجبعلی حسینقلی» پرداخته، رونمایی شد. همچنین کلنگ‌ یادمان شهدای گمنام بوستان شهروند نیز در زمینی به مساحت ۹۵۰ متر مربع و ابعاد المان هشت متر در هشت متر به مساحت ۶۴ متر مربع و ارتفاع ۶.۵ متر به زمین زده شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha