کد خبر: 4088232
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶

جهاد تبیین یادگاران دفاع مقدس در مساجد و مدارس شیراز

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز با یادآوری تأکیداتی که مقام معظم رهبری بر توجه دادن نسل نوجوان و جوان به دوران دفاع مقدس و همچنین جهاد تبیین داشتند، از فراهم‌سازی زمینه حضور یادگاران دفاع مقدس برای روایت‌گری آن دوران در بین جوانان و نوجوانان در مساجد، پایگاه‌های مقاومت و مدارس خبر داد.

مجید علیپور، فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با هفته دفاع مقدس همایش «نسل ماندگار» به منظور تجلیل از پیشکسوتان و یادگاران دوران دفاع مقدس فارس شب گذشته، 4 مهرماه به همت سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز در سالن عترت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس برگزار شد.

 مجید علیپور، فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدا و تسلیت شهادت امام رضا(ع) گفت: با همت و تلاش حوزه مقاومت بسیج کمیل این همایش تحت عنوان «نسل ماندگار» با هدف تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس برگزار شد.

وی با یادآوری تأکیداتی که مقام معظم رهبری بر توجه دادن نسل نوجوان و جوان به دوران دفاع مقدس داشتند، اضافه کرد: اگر ما روزها و سند پر افتخار دفاع مقدس و انقلاب را نتوانیم به درستی برای نسل جوان و نوجوان روایت کنیم و انتقال دهیم قطعاً در تربیت نسلی که بناست سکان‌‌دار این کشور باشد و آینده این کشور را به درستی هدایت کند، زیاد موفق نبوده‌ایم.

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز ادامه داد: امروز اگر در عرصه هایی موفقیت‌هایی داشتیم که کم نیست قطعاً یکی از دلایل آن توجه به تجربیات و درس‌های دوران دفاع مقدس و آن ایمان و اعتقادات به وعده‌های الهی و تحقق آن که در بین مردم و مسئولان بود، است.

علیپور با بیان اینکه باید از این دستاوردها استفاده کنیم و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند در این مسیر جهاد تبیین داشته باشیم، تصریح کرد: آن قشری که می‌توانند به راحتی و تأثیرگذاری حداکثری این مفاهیم دوران دفاع مقدس را برای نسل جوان آینده‌ساز کشور منتقل کند، یادگاران دفاع مقدس هستند.

وی در پایان گفت: گام و هدف بعدی این همایش ضمن تقدیر و تجلیل از شما که به عنوان سرمایه‌های شهر هستید، این است که زمینه حضور شما در بین جوانان و نوجوانان در مساجد، پایگاه‌های مقاومت و مدارس را فراهم کنیم و روایت‌گر آن دوران پر افتخار باشید چرا که اگر خودمان روایت نکنیم دشمن کار خود را انجام می‌دهد چون امروز جنگ، جنگ روایت‌هاست و دشمن با ادبیات و نگاه خود دفاع مقدس را برای این نسل به گونه دیگری نشان می‌دهد.

یادآور می‌شود، در این همایش از جمعی از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس شیراز تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha