کد خبر: 4088231
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷

سنگر امروز فضای مجازی است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با تأکید بر اینکه سنگر امروز ما خاکریز خاکی نیست بلکه فضای مجازی است که دشمن برای سازماندهی فریب نوجوانان از آن استفاده می‌کند، گفت: جهاد تبیین را باید از خانه‌ها و دوستانمان شروع کنیم و در دفاع از انقلاب و نظام اسلامی شجاع باشیم.

سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارسبه گزارش ایکنا از فارس، سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس شب گذشته، 4 مهرماه  درهمایش «نسل ماندگار» که در اداره کل اوقاف فارس برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت امام رضا(ع) و گرامیداشت یاد شهدا با اشاره به اینکه چرا باید از ایثارگران تجلیل کنیم، گفت: ایثارگران کسانی هستند که صاحب بصیرت یعنی زمان‌شناس بودند

وی با تأکید بر اینکه اولین ویژگی رزمندگان این است که بصیر و زمان‌شناس بودند، یادآور شد: در کربلا اگر مردمی که بعدها به خون‌خواهی امام حسین(ع) به میدان آمدند و چند هزار نفر کشته شدند از همان روز تاسوعا وعاشورا در میدان بودند قطعاً روند جهان اسلام به گونه دیگری می‌شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس ، عمل به هنگام را دیگر ویژگی رزمندگان دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: خالص بودن ویژگی خاص رزمندگان است، هر کاری که می‌کنیم اگر خالص نباشد بی فایده است.

وی با بیان اینکه ویژگی اساسی انقلاب ما این است که همچون شمشیر امیرالمؤمنین(ع)، جبهه حق و باطل را دو گروه کرده است، گفت: شهدا و ایثارگران کار عظیمی انجام دادند که فهمیدند کجا و با چه کسی معامله کنند به همین دلیل است که باید از آن‌ها تجلیل شود.

کوشکی جهرمی اضافه کرد: هدف حمله به ایران در دوران دفاع مقدس، نابودی انقلاب و ایران بود که به تعبیر امام هم ایران را حفظ کردیم هم اسلام را گسترش دادیم به همین دلیل است که دفاع مقدس می‌گوییم و ایثارگران باید تجلیل شوند و باید برای آن ارزش قائل شویم.

وی با تصریح اینکه شهیدان یک دل و یک واحد بودند، بیان کرد: انسان نمی‌تواند در دلش هم با خدا باشد هم با بی خدایان اظهار همدردی کند‌؛ هر کجا خداوند است، نور است و همزمانی که نور است دیگر تاریکی وجود ندارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با یادآوری اینکه بعد از پیروزی نظام در جنگ تحمیلی دشمن اغتشاشات ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۸ و اکنون را راه انداختند، گفت: فوت خانم مهسا امینی بهانه بود، در تاریخ به جنگ جمل نگاه کنیم که چگونه راه افتاد و چگونه با شایعه حضرت علی(ع) را محکوم و خانه‌نشین کردند. تکلیف داریم در سنگری که امروز به عنوان سنگر دفاع مقدس جمهوری اسلامی است، هر فردی به اندازه‌ای که می‌تواند، محکم و استوار باشد.

وی با تأکید بر اینکه سنگر امروز ما خاکریز خاکی نیست بلکه  فضای مجازی است که دشمن برای سازماندهی فریب نوجوانان از آن استفاده می‌کند، یادآور شد: مقام معظم رهبری در سخنرانیشان فرمودند رزمندگانی که در جبهه بودند برای جوانان بگویند که برای حفظ این کشور چه پشت سرگذاشته‌ایم. جهاد تبیین را باید از خانه‌ها و دوستانمان شروع کنیم و در دفاع از انقلاب و نظام اسلامی شجاع باشیم.

کوشکی جهرمی افزود: یک عده امروز فهمشان کم است که باید کمکشان کنیم اما عده‌ای در این کشور خائن هستند که دستگاه قضایی باید برخورد کند. به چه حقی جوان مردم را تحریک می‌کنند تا به خیابان آید و هم به خودش و هم امکانات مردم آسیب بزند؟ فرد ۱۵، ۱۶ ساله به بلوغ سیاسی نرسیده است اما تحریکش می‌کنند و می‌آید پرچم را آتش می‌زند؛ به فضل الهی آرامش بر می‌گردد ولی دشمن تحمل پیروزی شما را ندارد.

وی با ذکر این نکته که اگر می‌خواهیم در فضای مجازی چیزی را منتقل کنیم اولین نکته‌ای که باید بدان توجه کنیم چیست، بیان کرد: دشمن از جنگ سخت ناامید شده اما به جنگ امنیتی برای اینکه نشان دهد شهرها نا امن هستند و به جنگ نرم دل بسته است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در پایان از پیشکوستان خواست باید در میدان و پایگاه‌های مقاومت باشند و جوانان را سر خط کنند و حقایق و پیشرفت‌ها را برای آن‌ها بازگو کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha