کد خبر: 4088036
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱

آغاز دوره آموزشی ارزیابان رتبه‌بندی معلمان 4 استان در شیراز

دوره آموزشی 530 ارزیاب رتبه‌بندی معلمان چهار استان جنوب کشور شامل هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس در شیراز آغاز شد.

دوره آموزشی ارزیابان رتبه‌بندی معلمان، شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، دوره آموزشی 530 ارزیاب رتبه‌بندی معلمان چهار استان جنوب کشور شامل هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس به مدت 4 روز در شیراز برگزار می‌شود که این دوره از روز گذشته، 3 مهرماه آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

محسن زارعی، رئیس مرکز سنجش، پایش و کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در این دوره آموزشی با اشاره به روند انتخاب ارزیابان گفت: همکاران براساس شرایط و ضوابط و دستورالعمل‌ها توسط ادارات آموزش و پرورش شناسایی و معرفی شده‌اند.

وی به روند برگزاری مرحله اول دوره تربیت ارزیابان که در تهران، کرمانشاه، مشهد برگزار شد، اشاره کرد و از برگزاری این دوره برای استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل خبر داد و گفت: همکاران فرهنگی در مرحله اول فرایند بارگذاری و خوداظهاری در سامانه رتبه‌بندی را انجام و سپس در  مرحله دوم باید مدیران و گروه‌ها و راهبران آموزشی نسبت به تایید مدارک و مستندات اقدام و گزارش ثبت مشاهدات و رفتار از سوی همکاران و دلالت‌ها را به ارزیابان ارائه دهند.

زارعی با یادآوری اینکه آموزش‌هایی برای ارزیابان ارائه خواهد شد، افزود: برای ارزیابان گواهی‌نامه ارزیابی صادر می‌شود که حتی می‌توانند با ارگان‌های دیگر همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه ارزیابی، گزارش و دلالت مدیران بر اساس شایستگی‌هایی که در قانون تصویب شده است، فعالیت ارزیابی انجام می‌شود و این روند به مرور انجام خواهد شد، افزود: بعد از گزارش مدیران، توسط سامانه تولید نمره‌ای انجام و به هیئت ممیزه گزارش می‌شود که آن‌ها موضوع رتبه‌بندی همکاران را به انجام می‌رسانند و نهایتا احکام صادر می‌شود.

رئیس مرکز سنجش، پایش و کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به زمان بارگذاری مدارک و تکمیل خوداظهاری در سامانه تاکید کرد: در حال حاضر سامانه فعال بوده و همکاران می‌توانند تایید نهایی را ثبت کنند که از همه فرهنگیان درخواست داریم که هرچه سریع‌تر ثبت کنند. برای بارگذاری مدارک، فیلم و فایل راهنمایی در سایت رتبه‌بندی و وزارت آموزش و پرورش قرارداده شده است که همکاران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

شیرازی‌نژاد، رئیس سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش فارس نیز در این دوره با اشاره به محتوای آموزشی دوره گفت: در این چهار روز نحوه ارزیابی صحیح و بررسی مدارک و اسنادی که معلمان در سامانه رتبه‌بندی بارگذاری کرده‌اند را آموزش دیده تا امتیازات محاسبه و رتبه هر شخص که بین یک تا پنج است، مشخص شود.

وی با اشاره به معرفی اشخاص به عنوان ارزیاب گفت: این افراد از بین معلمان، دبیران، مدیران، معاونان و کارشناسان ادارات بوده که حداقل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد علوم تربیتی و روانشناسی هستند که از طریق فراخوان نام‌نویسی کرده و انتخاب شدند.

شیرازی‌نژاد با اشاره به سامانه رتبه‌بندی معلمان گفت: معلمان وارد این سامانه شده و مدارک خود از جمله تشویقی، فعالیت‌های خلاقانه، گواهی مهارت و مقام و غیره را در سامانه rtb.medu بارگذاری کنند تا مرحله راستی آزمایی انجام شود.

وی در پایان یادآور شد: برای هر 600 نفر، سه ارزیاب معرفی می‌شود که پس از آموزش وارد سامانه رتبه‌بندی می‌شوند و با بررسی مدارک، امتیازات محاسبه و رتبه معین می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha