کد خبر: 4087770
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۳

زنگ آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس در مدارس فارس نواخته شد

همزمان با سراسر کشور، زنگ آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از مسئولان در مدارس استان فارس نواخته شد.

زنگ آغاز سال تحصیلی، مدارس فارسبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با سراسر کشور، زنگ آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس امروز، 2 مهرماه با حضور جمعی از مسئولان در مدارس استان فارس نواخته شد.

محمدخلیل عسکری، مدیرکل آموزش و پرورش فارس در مراسمی که بدین مناسبت در دبیرستانه شبانه‌‎روزی عشایر حضرت معصومه(س) در شیراز برگزار شد، گفت: امسال بیش از 62 هزار معلم در بیش از 42 هزار کلاس درس و نزدیک به 9 هزار واحد آموزشی فارس کار تعلیم وتربیت به دانش آموزان استان را آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه امسال بیش از 940 هزار دانش‌آموز در سراسر استان وارد مدارس خواهند شد، افزود: تمامی تمهیدات بازگشایی حضوری مدارس استان اندیشیده شده است.

عسکری با اشاره به آسیب‌های ایجاد شده آموزشی از فراگیری بیماری کرونا در دوسال گذشته گفت: با رعایت دستورالعمل‌ها و موازین بهداشتی این بیماری کنترل شد که امروز دانش‌آموزان می‌توانند در کنار همکلاسی‌های خود در کلاس‌ها حاضر شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال نیز اشاره کرد و افزود: انتخاب شعار تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی برای ما راهی ترسیم شد که برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اجرای پروژه مهر در آموزش و پرورش فارس گفت: ضمن توجه به اجرایی شدن سندتحول بنیادین، از ظرفیت‌های برون سازمانی استفاده شد و همچنین امسال فرایند بالغ بر ۶۸ درصد فرهنگیان متقاضی نقل و انتقال دراستان با موفقیت انجام گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت:  امسال فارس میزبانی اجلاسیه سراسری نماز کشور انتخاب شده است که باید برای آن به صورت ویژه برنامه‌ریزی کرد.

عسکری با اشاره به فرایند تربیت تأکید کرد: همه دستگاه‌ها و مخصوصاً نهاد خانواده در این فرایند نقش محوری دارند که با قرار گرفتن در کنار آموزش و پرورش، نتایج مطلوبی در این مهم حاصل خواهد شد.

یادآور می‌شود، در این مراسم از سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس به نمایندگی از همه پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی به جهت برقراری امنیت و آرامش دراستان با اهدای گل توسط یک تن از دانش‌آموزان تقدیر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha