کد خبر: 4087403
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹

هدف هجمه به نیروی انتظامی فلج کردن سپر امنیتی است

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با بیان اینکه تجربه تاریخی انقلاب و حوادث پس از آن، نشان می‌دهد اولین اتفاقی که در فتنه‌ها رخ می‌دهد، نشانه گرفتن امنیت کشور است، گفت: هدف این هجمه‌های ناروا به نیروی انتظامی فلج کردن و شکستن سپر امنیتی کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت حرم شاهچراغ(ع)به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی آستان مقدس شاهچراغ(ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) عصر پنج‌شنبه، 31 شهریورماه در سلسله جلسات هفتگی «ولایت فقیه»، ضمن اشاره به وقایع رخ داده پیرامون درگذشت خانم مهسا امینی، ابعاد مختلف این حادثه و اهداف فتنه‌گران را تبیین کرد و گفت: درگذشت خانم مهسا امینی باعث تاسف و تأثر است و فوت ایشان نیاز به یک بررسی دقیق و همه جانبه، توسط دستگاه‌های ذیربط، از پزشکی قانونی گرفته تا نهادهای نظارتی و امنیتی دارد.

وی افزود: مطمئناً نظراتی که بدون اطلاع و آگاهی از ابعاد مختلف موضوع و از روی احساس و یا بعضاً عناد ارائه می‌شود، فاقد هرگونه ارزش پزشکی، حقوقی، انسانی و اخلاقی است.

کلانتری اظهار کرد: بیان نظراتی که بدون اسناد و مدارک معتبر باشد، می‌تواند به طور کلی موضوع را به انحراف و مسیر نادرست بکشد. فردی به مرکز امنیت اخلاقی نیروی انتظامی، که ده‌ها نفر دیگر نیز در آن حضور داشته‌اند، هدایت و ناگهان بی‌هوش شده است، بلافاصله به بیمارستان منتقل و علی‌رغم رسیدگی و تلاش کادر درمان، فوت می‌کند. سوابق پزشکی، نتایج کالبدشکافی و آزمایش‌های مختلف انجام و در حال بررسی است و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد. تا زمان روشن شدن کامل قضیه باید از هرگونه پیش داوری و بیان نظراتی که جامعه را دچار تنش کند، پرهیز کرد.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) گفت: از همان لحظات ابتدایی وقوع این حادثه و انتشار خبرهای آن در رسانه‌های مختلف، در حالی که هنوز ابعاد آن مشخص نشده است، شاهد صدور بیانیه‌های متعدد علیه نظام اسلامی از سوی رژیم‌های حامی تروریسم بین‌الملل همچون آمریکا، رژیم صهیونیستی و گروه‌های معاند و تروریستی همچون سلطنت‌طلب‌ها، منافقین، حزب کومله و اعوان و انصار آن‌ها بوده‌ایم.

وی ادامه داد: در شرایطی که رئیس‌جمهور کشور در سازمان ملل که به قول رهبر معظم انقلاب، بزرگترین منبر جهانی است، در حال تبیین مواضع به حق جمهوری اسلامی و دفاع از عزت و آبروی کشور است، صدور چنین بیانیه‌ها و به‌کارگیری هزاران رسانه مخرب و تشویش اذهان عمومی، نمی‌تواند یک کار عادی و از سر دلسوزی به شمار آید.

این استاد حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: از مجموعه این موضع‌گیری‌ها و تجزیه و تحلیل آن‌ها، پنج نتیجه مشخص به وضوح به دست می‌آید؛ نخست هجمه گسترده به نیروی انتظامی، دوم هجمه به اصل حجاب و عفاف در اسلام، سوم هجمه به قانون حجاب در جمهوری اسلامی با کلید واژه «حجاب اجباری»، چهارم هجمه به نظام اسلامی یعنی یک عقده‌گشایی گسترده علیه حاکمیت اسلام در کشور و پنجم هجمه به تمامیت ارضی و سخن گفتن از تجزیه کشور.

کلانتری با ذکر این نکته که امنیت به مثابه حصاری است که مانع هجوم دشمن می‌شود، افزود: تجربه تاریخی انقلاب و حوادث پس از آن، نشان می‌دهد اولین اتفاقی که در فتنه‌ها رخ می‌دهد، نشانه گرفتن امنیت کشور است. در ابتدای انقلاب که بحث انحلال ارتش توسط منافقین و عده‌ای بی بصیرت مطرح شد، با هوشیاری اعاظمی همچون شهید چمران، امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و امام خمینی(قدس سره) این توطئه ناکام ماند، در زمان فتنه منافقین در سال ۶۱ و همچنین فتنه ۸۸، هجمه‌ها به سمت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفت و در حال حاضر مدتی است هجمه‌ها علیه نیروی انتظامی به عنوان تأمین کننده امنیت داخلی کشور، شکل گرفته است.

هر روز یک شهید مدافع امنیت از نیروی انتظامی تقدیم می‌شود

تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) ضمن تقدیر از ایثار و مجاهدت جان برکفان نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای عمل به پنجاه وظیفه‌ای که به عهده آن است، سنگ تمام گذاشته و روزی نیست که یک شهید مدافع امنیت از این نهاد انقلابی نداشته باشیم. هدف این هجمه‌های ناروا به نیروی انتظامی، فراتر از موضوع فوت یک خانم است و آن همانا فلج کردن و شکستن سپر امنیتی کشور است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی، شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را در روز روشن با پنج گلوله به شهادت می‌رساند و حتی در تشییع جنازه او مانع‌تراشی می‌کند، اما دولت‌های غربی و نهادهای دروغین مدافع حقوق بشر، سکوت می‌کنند ولی در مقابل یک مورد فوتی که هنوز تحقیقات پزشکی و ابعاد آن منتشر نشده و شاید ده‌ها مورد مشابه آن هر روز در دنیا رخ می‌دهد، هجمه این‌چنینی به نظام و انقلاب و نیروهای جان بر کف انتظامی وارد می‌کنند.

تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) تصریح کرد: البته هر فرد و یا دستگاهی ممکن است در انجام وظیفه خود مرتکب اشتباه شود که یقیناً نهادهای نظارتی به آن رسیدگی می‌کنند اما آیا درست است که این همه دستاوردهای نیروهای جان برکف انتظامی نادیده گرفته شود، این کمال ناسپاسی است به فرموده نبی مکرم اسلام (ص) نعمتان مجهولتان الصحه و الامان دو نعمت هستند که قدرشان مجهول است: صحت و امنیت‏. نعمت بزرگ امنیت در کشور مدیون ایثار، مجاهدت و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی است و از این بابت، از صمیم قلب از ایشان سپاسگزاریم.

وی پیرامون هجمه دشمنان به اصل حجاب و عفاف تصریح کرد: یکی از مسلمات قرآن کریم، سنت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) و سیره مسلمین، عفاف و حجاب است. حجاب و عفاف در اسلام همچون حصاری برای حفظ نهاد خانواده و حرکت جامعه در مسیر پاکی و اخلاق، اهمیت بسزایی دارد. تمامی مستندات یک حکم شرعی یعنی کتاب، سنت، عقل و اجماع، همگی در موضوع حجاب و عفاف وجود دارد. ضد این موضوع در لیبرالیسم است یعنی آزادی در بی‌بند و باری و برهنگی. عفاف در فرهنگ غرب، جایگاهی ندارد و هجمه به ارزش‌ها در ماهیت این فرهنگ منحرف است که در آن هوس‌بازی و شهوت‌رانی پشت کلمات زیبا همچون آزادی زن پنهان شده‌اند.

کلانتری پیرامون قانون عفاف و حجاب، گفت: یک قانون مجلس شورای اسلامی مربوط به دهه ۷۰ و دو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه دارد که یک سلسله تکلیف برای دستگاه‌های مختلف، تعریف می‌کند که متاسفانه برخی به خوبی به آن عمل نکرده‌اند. این مصوبه یک تکلیف برای نیروی انتظامی دارد که با مظاهر بدحجابی، به عنوان ضابط قانون برخورد کند و البته این یک مطالبه عمومی است. اجرا سخت‌ترین بخش قانون است.

ارکان ایمان

وی اضافه کرد: ایمان چهار رکن دارد، اولین آن، شهادت است. رکن دیگر، معرفت است. سوم، اقرار و مستقر کردن این معرفت در وجود شخص و رکن چهارم، عمل است. در قرآن از ایمان و عمل صالح صحبت شده است. «اَلَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا اَلصّالِحات». قرآن سه مورد اول را جدا و عمل را جدا بیان می‌کند، به این دلیل که جایگاه عمل، بالاتر از بقیه است. افرادی که به عنوان واقعی کلمه دغدغه‌مند هستند می‌توانند به جای ایجاد هجمه، راهکارهای خود را برای بهتر شدن قانون ارائه دهند.

تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) پیرامون هجمه دشمنان به اصل نظام، گفت: دولت‌های استعماری و افرادی که از این نظام صدمه دیده‌اند که در راس آن‌ها شیطان بزرگ، آمریکا است و همچنین اسرائیل و انگلستان که منافع آن‌ها در ایران از طریق چپاول منابع کشور در زمان رژیم ستمشاهی تامین می‌شد، به برکت انقلاب از بین رفته است و سازمان‌های تروریستی همچون منافقین، احزاب کومله و دموکرات کردستان، هیچکدام از انقلاب اسلامی، دل‌خوشی ندارند و دشمن خونین آن هستند و دنبال فرصتی برای صدمه به اصل نظام هستند.

کلانتری اظهار کرد: این نظام مقدس بعد از گذشت ۴۴ سال، به یک شجره طیبه با ریشه‌های قوی تبدیل شده که با خون ده‌ها هزار شهید آبیاری شده است. رئیس جمهور ما با افتخار عکس سردار شهید قاسم سلیمانی را در سازمان ملل بالا می‌برد و به عنوان قهرمان مبارزه با تروریسم معرفی و ترامپ را به عنوان قاتل ایشان، مواخذه می‌کند، واقعا چقدر نادان هستند عده‌ای که تصور می‌کنند با این هجمه‌ها و اقدامات خرابکارانه بچه‌گانه می‌توانند با این نظام مقدس، مقابله کنند.

وی تصریح کرد: نظام اسلامی ما، فراتر از یک ملت است، در دفاع مقدس، جمع زیادی از جوانان افغانستان، لبنان و حتی عراقی در کنار رزمندگان ما علیه رژیم بعثی جنگیدند، این نظام و انقلاب فراتر از ایران است. آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و اعوان و انصار داخلی آن‌ها، منافقین و معاندین همه آگاه باشند که این نظام به یاری خدا به مسیر خودش با استواری ادامه می‌دهد و پرچم آن اِن‌شاءالله به امام عصر(عج)، سپرده خواهد شد. در مورد خیال خام دشمنان برای تجزیه کشور نیز باید گفت در طول ۸ سال جنگ تحمیلی که تمامی قدرت‌های بزرگ، پشتیبان و درکنار رژیم صدام علیه جمهوری اسلامی جنگیدند، موفق نشدند حتی یک وجب از خاک ایران را جدا کنند، زهی خیال باطل که اکنون با این اقدامات سخیف بتوانند.

رئیس انجمن علمی انقلاب اسلامی در پایان یادآور شد: یکی از مهم‌ترین وظایف و مسئولیت‌های نخبگان کشور آن است که ضمن بیان دستاوردهای بی شمار جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف، واقعیت فتنه‌ها را برای نسل جوان تبیین کنند؛ فتنه منافقین، جنگ تحمیلی، فتنه ۸۸، جنایات و کشتار گروه کومله علیه مردم مظلوم کردستان و مواردی از این دست. جهاد تبیین به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) یک واجب عینی، فوری و یک جهاد به معنای واقعی کلمه است. اِن‌شاءالله این مسئولیت‌شناسی نخبگان باعث خواهد شد این پرچم به صاحب اصلی آن برسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha