کد خبر: 4082647
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷

بستری ۳۶۸ بیمار کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بستری ۸۱ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۳۶۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، یازدهم شهریور اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۵۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۶ هزار و ۸۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۵ هزار و ۷۹۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱ هزار و ۱۴۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۸ هزار و ۵۶۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۵ هزار و ۶۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۳۶۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند که از این تعداد ۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۲۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۷ هزار و ۵۸ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۶۳ هزار و ۴۶۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۱ هزار و ۹۶۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۸ هزار و ۴۱۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۰ هزار و ۷۸۹ دُز نوبت سوم و ۱۲۲ هزار و ۲۹۰ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha