کد خبر: 4078627
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹

تمام مجتمع‌های مسکونی نهضت ملی مسکن باید دارای مسجد و مدرسه باشند

استاندار فارس بر لزوم پیش‌بینی مسجد، مدرسه، کتابخانه، زمین ورزش و پایگاه سلامت در پروژه‌های نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: هیچ مجتمع مسکونی نباید بدون مسجد و مدرسه اجرا شود.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 25 مردادماه در جلسه شورای مسکن فارس گفت: این آمادگی را دارم روزانه ساعتی را با حضور دستگاه‌های متولی به بررسی شرایط شهرستان‌هایی که بیشترین مشکل را در زمینه نهضت ملی مسکن دارند اختصاص دهم تا با رفع موانع موجود روند کار در آن شهرستان ها نیز با شتاب بیشتری پیش رود.

وی با تاکید بر لزوم رصد فعالیت و اقدام فرمانداران استان در بحث اجرای طرح نهضت ملی مسکن و رتبه‌بندی آن‌ها از نظر عملکردی ادامه داد: با توجه به اینکه نخستین گام در اجرای این طرح بحث تأمین زمین است، لذا بحث زمین در شهرهایی که به طور کامل حل و فصل نشده از جمله شیراز و صدرا به سرعت تعیین تکلیف شود.

استاندار فارس بر لزوم پیش‌بینی مسجد، مدرسه، کتابخانه، زمین ورزش و پایگاه سلامت در پروژه‌های نهضت ملی مسکن نیز تاکید کرد و افزود: هیچ مجتمع مسکونی نباید بدون مسجد و مدرسه اجرا شود.

ایمانیه با اشاره به دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر ساخت خانه‌های یک طبقه در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرهایی که زمین به اندازه کافی دارند، بیان کرد: با توجه به دستور رئیس جمهور، در شهرهایی که زمین به میزان کافی وجود دارد و امکان ساخت خانه های یک طبقه وجود دارد این اتفاق باید بیافتد.

وی بیان کرد: گاهی برخی شهروندان نسبت به جانمایی زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن گلایه دارند و مکان در نظر گرفته شده را مناسب سکونت خود نمی‌دانند که انتظار داریم دستگاه‌های متولی در بحث جانمایی زمین حتی المقدور نظرات مردم را نیز جویا شوند.

ایمانیه، در خصوص مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز گفت: برای اجرای این طرح آمادگی داریم که چنانچه انبوه سازان آمادگی داشته باشند زمین در اختیارشان قرار دهیم و در مراحل بعد از جمله دریافت انشعاب‌های آب، برق و گاز و همچنین پروانه ساخت از آن‌ها حمایت کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha