کد خبر: 4078623
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷

ثبت‌نام 100 هزار نفر از فارس در سامانه سماح تاکنون

طبق اعلام دبیر ستاد اربعین استان فارس تاکنون 100 هزار نفر از این استان با ثبت‌نام در سامانه سماح متقاضی شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی هستند.

سیدمجتبی علوی، مدیر امور زائرین و ‌گردشگری استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، سیدمجتبی علوی، دبیر ستاد اربعین استان فارس امروز، 25 مردادماه در نشست ستاد با اشاره به ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح گفت: تاکنون حدود 100 هزار نفر از استان فارس برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی در این سامانه ثبت‎‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه جهت حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) ثبت‌نام در سامانه سماح اجباری است، افزود: کسانی که تمایل به شرکت در این مراسم دارند باید در این سامانه به آدرسhttp://samah.haj.ir.   ثبت‌نام کنند.

علوی ادامه داد: این کار به دو دلیل انجام می‌گیرد، اول اینکه مرز خروج زائرین مشخص می‌شود و دوم  زواری که در سامانه ثبت‌نام می‌کنند با پرداخت هزینه‌ای اندک (حدود 18 هزار تومان) بیمه می‌شوند .

مدیر امور زائرین و ‌گردشگری استانداری فارس تصریح کرد: برای اعزام زائرین اربعین حسینی زدن دو دز واکسن کرونا و‌ نیز گذرنامه‌ای که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، اجباری است و همه زائران ملزم به رعایت مقررات بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد اربعین و ستاد کرونا هستند.

وی در پایان یادآور شد: ستاد اربعین حسینی استان با ابلاغ وزارت کشور به ریاست استاندار فارس و قائم مقامی معاون امور زائرین و گردشگری استانداری فارس تشکیل شده است و تاکنون با تشکیل 5 جلسه  اصلی ستاد و جلسات تخصصی در کارگروه‌های 17 گانه مسائل و موارد مربوط به زائرین و مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) اصلی را پیگیری کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha