کد خبر: 4078617
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴

آمادگی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای فارس برای جابه‌جایی زائران اربعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اشاره به فراهم بودن شرایط برای انواع سفر زائرین اربعین حسینی(ع) گفت: در ایام اربعین از حدود ۹۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی در استان برای جابه‌جایی زائران استفاده خواهد شد.

علیرضا راستیار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، علیرضا راستیار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس و رئیس کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی (ع) استان امروز، 25 مردادماه گفت: هماهنگی و مقدمات لازم برای جابه‌جایی زائرین و مشتاقان سفر معنوی اربعین با همکاری دستگاه‌های مسئول و به ویژه بخش حمل و نقل استان انجام شده است و به یاری خدا همانند سال‌های گذشته، زائرین اربعین حسینی مشکلی برای سفر معنوی اربعین نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: جلسات کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان فارس به صورت منظم در حال برگزاری است و تاکنون نیز هماهنگی‌های مناسبی بین دستگاه‌های مرتبط عضو این کمیته برقرار شده است و با پیگیری مصوبات این کمیته قطعاً امسال شاهد افزایش سطح خدمات به زائرین خواهیم بود.

راستیار با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه‌های مسئول در بازه زمانی سفر اربعین گفت: بنا بر اعلام ستاد سفر اربعین کشور، طرح سراسری جابه‌جایی زوار اربعین حسینی از ۱۰ شهریور تا ۵ مهر به‌مدت ۲۷ روز اجرایی می‌شود و زوارالحسین(ع) از شهرهای محل سکونت خود به مرزهای تعیین شده و بالعکس جابه‌جا می‌شوند.

رئیس کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین حسینی(ع) استان تصریح کرد: تا پایان طرح اربعین سال جاری ایمن‌سازی تمامی محورهای مواصلاتی استان در دستور کار قرار راهداری قرار گرفته است و از زمان شروع طرح علاوه بر آماده بودن راهدارخانه‌های موجود در مسیر، تمامی گشت‌های راهداری نیز فعال می‌شوند.

وی همچنین تأکید کرد: از تمامی ظرفیت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر استان برای ارائه خدمات هرچه مطلوب‌تر به زائران اربعین حسینی(ع) بهره‌گیری می‌شود.

راستیار در پایان با بیان اینکه در این ایام از حدود ۹۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی در استان برای اجرای این طرح استفاده خواهد شد، گفت: مرز شلمچه به عنوان مرز ورودی و خروجی این استان اعلام شده است و برای افزایش سطح خدمات ایستگاه ویژه جابه‌جایی زائرین اربعین در پایانه‌های چهارگانه مسافری شیراز راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha