کد خبر: 4078573
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳

رعایت حجاب نشانه قرائت صحیح آموزه‌های دینی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تأکید اسلام به رعایت حجاب گفت: رعایت حجاب و پوشش اسلامی در یک دستگاه اجرایی، یکی از بارزترین نشانه‌های نفوذ فرهنگ اسلامی و قرائت صحیح از آموزه‌های دینی اسلام در آن مجموعه به شمار می‌رود.

حجاببه گزارش ایکنا از فارس، محمدحسین انباردار، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 25 مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه چهار روزه پوشاک حجاب و عفاف، از گسترش برنامه‌های این حوزه با همکاری کمیته پوشش و اخلاق حرفه‌ای و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خبر داد.

وی اضافه کرد: موضوع رعایت حجاب و عفاف در تمامی سطوح جامعه امری مهم و بنیادین است و در دانشگاه به عنوان یک نهاد تربیتی، علمی و خدماتی، این موضوع از اهمیتی دو چندان برخوردار است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: رعایت حجاب و پوشش اسلامی در یک دستگاه اجرایی، یکی از بارزترین نشانه‌های نفوذ فرهنگ اسلامی و قرائت صحیح از آموزه‌های دینی اسلام در آن مجموعه به شمار می‌رود.

انباردار ادامه داد: در دستگاه‌های اجرایی و آموزشی مانند دانشگاه علوم پزشکی شیراز که موظف به ارائه خدمات سلامت در رده‌های مختلف به تمام اقشار جامعه است و ارتباط مستقیم و مداوم با جامعه دارد و از سوی دیگر یک مرکز علمی و تربیتی به شمار می‌رود، ضرورت رعایت این موارد بیش از سایر دستگاه‌ها است.

این عضو کمیته پوشش و اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به برگزاری نمایشگاه «اقلام حجاب و عفاف» در دانشگاه گفت: این نمایشگاه با همکاری کمیته حجاب و عفاف، معاونت فرهنگی و دانشجویی و شورای رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با هدف آشنایی هر چه بیشتر بانوان کارمند با تنوع پوشاک دارای با تعاریف استاندارد پوشش اسلامی و مقررات اداری و همچنین سهولت دسترسی و تهیه این اقلام با قیمت مناسب برگزار شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با تقدیر از استقبال مناسب بانوان این دانشگاه از این نمایشگاه، برگزاری برنامه‌های هدفمند و متنوع با هدف ارتقای سطح فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه را از دیگر برنامه‌های این معاونت در ماه‌های آینده برشمرد.

یادآور می‌شود، نمایشگاه اقلام پوششی حجاب و عفاف به مدت چهار روز در نمازخانه ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برگزار و با استقبال کارکنان، دانشجویان و اساتید زن دانشگاه مواجه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha