کد خبر: 4078371
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸

نگاه تمدنی و جهانی به رسانه داشته باشیم

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با بیان اینکه با نگاه تمدنی و جهانی باید بحث رسانه را دنبال کرد، افزود: امروز قرار نیست به صورت یک شهرستان و استان کار کنیم تکلیف فراتر از این است تا با امیدآفرینی، دشمن‌شناسی، بصیرت‌افزایی، شناخت فضای مجازی، سواد رسانه‌ای و سبک زندگی اسلامی بتوانیم، مؤثر باشیم.

حسن عبدالله‌زاده، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حسن عبدالله‌زاده، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس امروز، ۲۴ مردادماه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار سازمان بسیج رسانه سپاه فجر  گفت: همزمانی روز خبرنگار با ایام عاشورا نشان‌دهنده، پیوند رسالت اصحاب رسانه با رسالت پیام آور کربلا حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع)است.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیازمند هستیم نقشی است که رسانه برای روشنگری در جامعه می‌تواند داشته باشد، اظهار کرد: امروز، نگاه ما به  رسانه در جمهوری اسلامی به عنوان یکی از ابزارهای اصلی  قدرت نرم است.

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با ذکر این نکته که رسانه‌های انقلاب اسلامی مخصوصاً در گام دوم انقلاب در تبیین واقعیت‌ها و شناخت حقیقت به خصوص برای نسل جوان بسیار می‌توانند اثرگذار باشند، اضافه کرد: رسانه‌ها حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند و می‌توانند به عنوان یک نقش واسط و زبان گویای مردم نقش‌آفرین باشند.

عبدالله‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سلایق متنوع و گوناگون در بسیاری از موارد باعث پیشرفت می‌شود اما در مواجهه با جبهه حق و جبهه مقابل، انتظار این است که به عنوان جبهه واحد رسانه‌ای عمل کنیم.

وی با تصریح اینکه با نگاه تمدنی و جهانی باید بحث رسانه را دنبال کرد، افزود: امروز قرار نیست به صورت یک شهرستان و استان کار کنیم تکلیف فراتر از این است تا با امیدآفرینی، دشمن‌شناسی، بصیرت‌افزایی، شناخت فضای مجازی، سواد رسانه‌ای و سبک زندگی اسلامی بتوانیم، مؤثر باشیم و این حوزه را بیش از آنچه امروز انجام می‌شود، معرفی کنیم.

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با تأکید بر اینکه رسانه می‌تواند به عنوان ابزار صدور انقلاب اسلامی نقش‌آفرین باشد، یادآور شد: دغدغه حضرت امام(ره) موضوع صدور انقلاب اسلامی بود و برای این موضوع بسیار تلاش می‌کردند؛ صدور انقلاب اسلامی اگر  با نگاه تمدنی بخواهد اتفاق بیفتد یکی از مؤثرترین ابزارهایی که می‌توان از آن استفاده کرد و نگاه بلند حضرت امام را دنبال کرد، رسانه است که تحت عنوان جبهه واحد رسانه‌ای انقلاب اسلامی می‌تواند نقش‌آفرین باشد و بسیاری از موارد روایت اول را بگوید تا دشمنان نتوانند حقیقت را به گونه دیگری نشان دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha