کد خبر: 4078029
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱

نقش ‌تعیین‌کننده اصحاب رسانه در فرهنگ‌سازی جوانی جمعیت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نقش تأثیرگذار اصحاب رسانه در دستیابی به اهداف جوانی جمعیت را تعیین‌کننده خواند.

نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 23 مردادماه در نشست قرارگاه جوانی جمعیت این دانشگاه با اشاره به سیاست‌های ابلاغی در زمینه جوانی جمعیت گفت: مسئولان مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با جدیت و برنامه‌ریزی‌های دقیق، حرکت در مسیر تحقق جوانی جمعیت را آغاز کرده‌اند، اما تسریع در اجرای این برنامه ملی، نیازمند فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی اهمیت این امر در افکار عمومی است که در این زمینه اصحاب رسانه می‌توانند نقش موثری داشته باشند.

وی، بهره‌مندی از ظرافت هوشمندانه در عرصه فعالیت‌های رسانه‌ای را یکی از نیازمندی‌های اثرگذاری اقدامات و برنامه‌های ملی دانست که در تحقق هدف جوانی جمعیت نیز می‌تواند اثرگذار باشد و اظهار کرد: هر اقدام و فعالیتی نیازمند تبلیغات و آگاهی‌بخشی است و در این برنامه ملی نیز ضرورت دارد رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و صدا و سیما بیش از پیش برای افزایش آگاهی عموم مردم در زمینه اهمیت حیاتی فرزندآوری و جوانی جمعیت مشارکت داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین حمایت و مشارکت تمامی سازمان‌ها، ادارات، ارگان‌ها و نهادهای مردمی را دیگر محور مهم اقدامات عنوان کرد که در کنار حوزه بهداشت و درمان می‌تواند به اثربخشی سازنده منجر شود.

حسینی رشد جمعیت را یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و برنامه‌های مهم دولت سیزدهم عنوان کرد که در مجموعه وزارت بهداشت نیز در حال پیاده‌سازی و پیگیری است و ادامه داد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با پیش‌بینی نقش هر مجموعه در تحقق این هدف ملی، به سازمان‌ها و نهادهای مختلف کشور ابلاغ شده و مجموعه وزارت بهداشت نیز در این راستا و با توجه به اهمیت حیاتی تحقق این هدف در توسعه ملی و آینده کشور، با تمام توان در این مسیر گام برداشته است.

وی با بیان اینکه جوانی جمعیت از برنامه‌های مهم ملی محسوب می‌شود، گفت: همه مسئولان اجرایی باید برای رفع چالش‌های این برنامه و فراهم‌سازی زیرساخت‌های تحقق آن در کشور تلاش کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha