کد خبر: 4078026
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲

شمار جان‌باختگان کرونا در فارس به ۸۰۸۰ نفر رسید

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۸۰ نفر رسید.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، بیست و سوم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۳۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۴ هزار و ۱۱۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۷ هزار و ۴۶۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۰ هزار و ۴۲۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۱ هزار و ۷۸۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۵۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۸۰ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۷ هزار و ۶۷۶ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۱۸ هزار و ۷۰۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۷۹۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۳۶۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۶۳۱ دُز نوبت سوم و ۹۴ هزار و ۹۱۵ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha