کد خبر: 4077828
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲

نشانه‌های ابتلا به کرونا را جدی بگیریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با تأکید بر اینکه هرگونه نشانه ابتلا به کرونا را باید جدی گرفت، بی‌توجهی برخی افراد نسبت به اهمیت دریافت به موقع واکسن در افزایش ایمنی در برابر کرونا را خطری جدی دانست.

نشست مدیریت کرونا، دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 22 مردادماه در پانصد و بیست و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با یادآوری اینکه همچنان کرونا در حال چرخش در بین افراد جامعه است، از مردم استان خواست تا شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به ویژه در مکان‌های سرپوشیده و شلوغ را جدی بگیرند.

وی افزود: در حال حاضر استقبال از دریافت واکسن کاهش یافته است، این در حالی است که هم اکنون کشور با موج هفتم بیماری مواجه بوده و دریافت به موقع واکسن می تواند راهکاری اثربخش در عبور از این موج بیماری باشد.

حسینی، وضعیت ذخیره واکسن کرونا در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تاکنون، ۹۳ و ۸۷ صدم درصد جمعیت استان واکسن دُز اول، ۸۷ و ۹۵ صدم درصد دُز دوم، ۴۹ و ۷۱ صدم درصد دُز سوم و نزدیک به ۹۳ هزار نفر نیز دُز یادآور را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به آمارهای جان‌باختگان ناشی از کرونا در سطح استان و کشور، تاکید کرد: هدف واکسیناسیون، کاهش آمار بستری و مرگ و میر افراد در جامعه است و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای یا نقص ایمنی هستند، باید ضمن دریافت واکسن، نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی جدیت بیشتری داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دریافت دزهای سوم و یادآور واکسن را در شرایط کنونی یک اقدام ضروری برای سلامت خود و جامعه عنوان کرد و ادامه داد: انتشار زنجیره‌ای و گسترده کرونا در سطح دنیا بیش از همیشه اهمیت توجه به سلامت تمامی افراد جامعه را یادآور شد و اکنون نیز با تقویت ایمنی هر فرد در برابر این بیماری با دریافت به موقع واکسن، می‌توان نسبت به کاهش خطر این بیماری در جامعه امیدوار بود.

حسینی، اطلاع‌رسانی گسترده در خصوص این بیماری و اهمیت مشارکت در واکسیناسیون به کمک اصحاب رسانه و اساتید و کارشناسان حوزه سلامت استان را در یک ضرورت خواند که موجب تقویت آگاهی نسبت به خطرات این بیماری در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی مدافعان سلامت استان برای خدمت‌رسانی، از مردم استان خواست تا در صورت بروز علایمی نظیر سرماخوردگی، سرگیجه، آبریزش بینی و ضعف بدنی، نسبت به قرنطینه خود اقدام کرده و هر چه سریع‌تر به مراکز تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیر مراجعه کردن افراد مشکوک و دارای علایم به مراکز درمانی، رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و دریافت نکردن واکسن را بیشترین عوامل تاثیرگذار در افزایش آمار جانباختگان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس عنوان کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha