کد خبر: 4077812
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹

کتابخانه عمومی در مناطق تاریخی شیراز راه‌اندازی شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با بیان اینکه مراکز فرهنگی آسیب‌های اجتماعی را کم می‌کنند، خواستار ایجاد کتابخانه در مناطق تاریخی شیراز شد.

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی فارس با مدیرکل کتابخانه‌های عمومیبه گزارش ایکنا از فارس، موید محسن‌نژاد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس امروز، 22 مردادماه در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با تصریح اینکه مراکز فرهنگی آسیب‌های اجتماعی را کم می‌کنند، خواستار ایجاد کتابخانه در مناطق تاریخی شیراز شد.

وی با بیان اینکه در بافت تاریخی شیراز نیاز به کتابخانه داریم، افزود: با همکاری مشترک برخی از خانه‌های تاریخی در بافت سنتی شیراز، می‌توان آن‌ها را مرمت و به کتابخانه تبدیل کرد.

محسن‌نژاده همچنین با ذکر این نکته که هیچ مخالفتی با توسعه دو کتابخانه آرامگاه حافظ و سعدی به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نداریم، گفت: کتاب بسیار تاثیرگذار است. اگر فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان ترویج یابد، تأثیر فضای مجازی کم می‌شود. اگر بتوانیم در توسعه کتاب و کتابخانه سهیم باشیم، دریغ نخواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به کتابخانه سعدی افزود: این کتابخانه در دل منطقه‌ای که آسیب‌پذیر است در جوار آرامگاه سعدی، فضایی فرهنگی را به وجود آورده و این بسیار مهم است. فضای فعلی کتابخانه کوچک است و لازم است که طرح توسعه کتابخانه پیگیری شود.

وی همچنین به کتابخانه حافظیه اشاره کرد و گفت: کتابخانه حافظیه ظرفیت تبدیل شدن به کتابخانه تخصصی حافظ شناسی دارد. در طرح توسعه حافظیه فضای کتابخانه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha