کد خبر: 4077810
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶

لزوم توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی حافظیه و سعدیه

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به استقبال گردشگران از آرامگاه‌های حافظ و سعدی خواستار توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی این اماکن فرهنگی ـ تاریخی شد.

روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و موید محسن‌نژاد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس امروز، ۲۲ مردادماه در نشستی وضعیت دو کتابخانه عمومی آرامگاه‌های حافظ و سعدی و راهکارهای همکاری بیشتر برای توسعه کتابخوانی در بافت‌های تاریخی و فرهنگی را بررسی کردند.

منوچهری در این دیدار با اشاره به وضعیت کتابخانه‌های عمومی در کشور گفت: در حال حاضر ۲۵۰ کتابخانه عمومی در استان و بیش از سه هزار کتابخانه در کشور داریم؛ کتابخانه‌های عمومی در ایران در مقایسه با کشورهای منطقه وضعیت مناسبی دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس اضافه کرد: در مکان‌های میراثی استان چند کتابخانه عمومی موجود است که مهم‌ترین آن‌ها کتابخانه حافظیه در جوار آرامگاه لسان الغیب شیرازی و کتابخانه عمومی سعدی واقع در آرامگاه سعدیه است که هر دو قریب به نیم قرن قدمت دارند و از پرطرفدارترین کتابخانه‌های عمومی در شیراز هستند.

وی با تأکید بر لزوم توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های حافظیه و سعدی گفت: بیشتر مسافرانی که به کشور سفر می‌کنند به شیراز می‌آیند و مسافران شیراز بی شک به دیدار حافظیه و سعدیه می‌روند؛ ما در هر دو محل کتابخانه داریم و مسافران و گردشگران زیادی به این دو کتابخانه مراجعه کنند.

منوچهری با بیان اینکه در کتابخانه‌های عمومی خدمات متنوعی ارائه می شود، گفت: فضای کنونی هر دو کتابخانه کوچک است و در صورت امکان باید فضای کتابخانه‌ها توسعه یابد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس بر موقعیت ویژه کتابخانه حافظیه تأکید و اضافه کرد: کتابخانه حافظیه باید مرمت و تجهیز شود. این کتابخانه می‌تواند سرآمد کتابخانه‌های عمومی در استان و کشور باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha