کد خبر: 4077807
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶

وضعیت قرمز 2 شهرستان فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اعلام آخرین رنگ‌بندی وضعیت کرونا در فارس، دو شهرستان گراش و سرچهان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.

سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 22 مردادماه گفت: هم اکنون دو شهرستان گراش و سرچهان در وضعیت قرمز هستند.

وی  با بیان اینکه ۱۲ شهرستان آباده، اقلید، خرم بید، ممسنی، خرامه، سروستان، استهبان، جهرم، جویم، خنج، اوز و لارستان در وضعیت نارنجی کرونایی است، افزود: دیگر شهرستان‌های فارس از جمله شیراز نیز در وضعیت زرد بوده و بر اساس آخرین اعلام رنگبندی کرونا، در حال حاضر هیچ شهرستانی در فارس وضعیت آبی ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: راهکار موثر در شرایط کنونی، افزایش مشارکت مردم در دریافت به موقع واکسن کرونا است که در کنار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌تواند از سلامت تمامی افراد جامعه در برابر این بیماری محافظت کند.

حسینی رعایت موارد یاد شده را یک مسئولیت اجتماعی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و اظهار کرد: سلامت تمامی افراد جامعه همچون حلقه‌های یک زنجیر به یکدیگر وابسته بود و هرگونه بی‌توجهی فردی، می‌تواند تهدیدی برای تمامی جامعه باشد.

وی با اشاره به گذشت بیش از ۳۰ ماه از شیوع کرونا در دنیا گفت: یافته‌های علمی در سراسر دنیا طی این همه‌گیری اکنون دست‌اندرکاران حوزه سلامت را به این یقین رسانده است که واکسیناسیون کرونا می‌تواند نقش اساسی در کاهش پیامدهای این بیماری و پیشگیری از مرگ و میر مبتلایان داشته باشد.

حسینی با اشاره به آمادگی پایگاه‌های واکسیناسیون فارس برای تزریق انواع واکسن و اعلام روزانه ساعت فعالیت مراکز در پایگاه خبری دانشگاه به نشانی اینترنتی www.sums.ac.ir، از تمامی افراد بالای ۱۸ سال استان دعوت کرد تا نسبت به دریافت دز سوم و یادآور واکسن اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین توجه خانواده‌ها نسبت به واکسیناسیون فرزندان را یک ضرورت خواند و گفت: با توجه به نزدیک شدن به ماه شهریور و پایان تعطیلات تابستانی دانش‌آموزان، توجه پدر و مادرها نسبت به دریافت به موقع واکسن فرزندان و افزایش ایمنی آنان در برابر کرونا تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، یک ضرورت در شرایط کنونی است.

وی با استناد به آمارهای واکسیناسیون کرونا در جمعیت تحت پوشش استان بر اساس دزهای مختلف، بر اهمیت گسترش پوشش جمعیت واکسینه شده در دز سوم و دز یادآور واکسن به عنوان یک ضرورت در شرایط کنونی تاکید کرد و از مردم فارس خواست تا همچون همیشه، در این زمینه نیز هوشمندانه اقدام کرده و از سلامت خود و دیگران در برابر این بیماری مراقبت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha