کد خبر: 4077801
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱

شمار مبتلایان به کرونا در فارس به 648623 نفر رسید

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، دو میلیون و ۲۰۳ هزار و ۲۰۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۸ هزار و ۶۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، بیست و دوم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۳ هزار و ۲۰۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۸ هزار و ۶۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۳۷۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۷ هزار و ۱۴۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۹ هزار و ۸۳۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۱ هزار و ۴۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۵۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۷۶ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۷ هزار و ۲۵۹ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۱۵ هزار و ۹۹۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۵۸۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۱۵۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۲۲۵ دُز نوبت سوم و ۹۳ هزار و ۲۸ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha