کد خبر: 4077776
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵

رعایت حق‌الناس در برنامه‌های اربعین مدنظر قرار گیرد

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، خط قرمز امام حسین(ع) را حق‌الناس ذکر کرد و گفت: اگر قرار است از اربعین صیانت شود باید حقوق مردم عراق را هم رعایت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارتبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، امروز، 22 مردادماه در همایش ائمه جمعه استان فارس که با موضوع حماسه اربعین در سالن همایش‌های شهر برگزار شد، اربعین را یک سرمایه توصیف کرد و گفت: امروز این سرمایه در اختیار ماست و در این راستا در بوته آزمایش قرار داریم.

وی با بیان اینکه این سرمایه بزرگ توسط امام حسین(ع) ایجاد شده و او خود دل‌ها را تصرف کرده است، افزود: جهان به جایی می‌رسد که همه به دنبال مظلومیت امام حسین(ع) خواهند بود.

نواب با اشاره به حضور اقشار مختلف از مذاهب و ادیان در راهپیمایی اربعین حسینی گفت: امروز زائر امام حسین(ع) در همه دنیا بسیار فراگیر شده است.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت همچنین به زیبایی‌های پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و افزود: ایثار به معنای واقعی در راهپیمایی اربعین دیده می‌شود.

وی همچنین یکی از سرمایه‌های اربعین را پیام حق‌طلبی امام حسین(ع) دانست و بر صیانت و حراست از این سرمایه تأکید کرد و گفت: اگر از این سرمایه صیانت کنیم، شمار دل باختگان امام حسین(ع) افزایش و اهداف عالی امام حسین(ع) محقق می‌شود.

نواب، تبیین اهداف بلند امام حسین(ع) را مؤلفه‌ای مهم دانست که بر عهده خادمان اربعین است و افزود: این ظرفیت باید آنقدر در بین شیعیان افزایش یابد که شاهد خیل عظیم حسینی‌ها باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت همچنین خط قرمز امام حسین(ع) را حق‌الناس ذکر دانست که این ویژگی جاذبه ایجاد می‌کند و سپس تاکید کرد: باید در برنامه‌ها به حقوق همه یاران امام حسین(ع) توجه کنیم و اگر قرار است از اربعین صیانت شود باید حقوق مردم عراق را هم رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه گرامیداشت حق مردم عراق با رعایت اخلاق اسلامی به زائران اربعین توصیه می‌شود، از مبلغان و مواکب خواست که در منازعات داخلی عراقی‌ها وارد نشوند.

نواب با بیان اینکه علاوه بر نقش زائر بودن در مراسم اربعین باید تلاش کرد که خادم هم باشیم، گفت: فرصت تبلیغ عملی برای روحانیون در حماسه اربعین فراهم است.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در پایان خواستار تبیین جایگاه زیارت شد و گفت: این مهم برای خیلی از مردم جا نیفتاده و برخی یک سلام را فقط زیارت می‌دانند، در حالی‌ که امام حسین(ع) حق حیات به گردن همه دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha