کد خبر: 4077607
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵

امام جمعه تراز انقلاب اسلامی محور وحدت مردم است

مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه فارس، امام جمعه تراز انقلاب اسلامی را محور وحدت مردم دانست و گفت: امام جمعه باید به صورت تخصصی در رفع چالش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نقش‌آفرینی کند.

حجت‌الاسلام عادل حاجی‌پور، مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارسبه گزارش ایکنا از فارس، مراسم تودیع و معارفه امام جمعه سابق و جدید بخش ششده و قره بلاغ استان فارس  ظهر امروز، 21 مردادماه در شورای اداری این شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام عادل حاجی‌پور، مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس در این مراسم با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه، اهمیت نماز جمعه را به عنوان یک فریضه صددرصد استثنایی و به نوعی از حج بالاتر یادآور شد و این فریضه الهی را پیوند دهنده حضور باشکوه مردم با ذکر خداوند باری تعالی و همچنین زمینه‌ساز نزول برکت و رحمت دانست.

وی با بیان اینکه نماز جمعه صدای مردم است و نخ تسبیح تمام ظرفیت‌های فرهنگی در شهر است، افزود: امام جمعه محور وحدت و اخوت ایمانی تمام مردم در دل شهر است و این‌ها ویژگی امام جمعه تراز انقلاب اسلامی است.

حاجی‌پور تصریح کرد: اقتضائات گام دوم انقلاب کاملاً با اقتضائات گام اول انقلاب متفاوت است؛ تا دیروز خیلی معنا و مفهوم جنگ شناختی را نمی‌فهمیدیم و جنگ دشمن در فضای مجازی را دقت نمی‌کردیم اما امروز جوانان و نوجوانان ما در خط مقدم مقابله قوی با دشمن در فضای مجازی قرار دارند.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در فارس با اشاره به مسئولیت ائمه جمعه گفت: امام جمعه نمی‌تواند در دفتر بنشیند و منتظر مراجعات مردمی باشد زیرا اقتضائات گام دوم انقلاب متفاوت است. امام جمعه باید به صورت تخصصی در رفع چالش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نقش‌آفرینی کند.

وی ادامه داد: این نقش ممتاز امام جمعه است که باید مسائل و مشکلات شهرش را احصا کند و در این زمینه هدفمند و با برنامه‌ریزی در جهت رفع این معضلات بپردازند.

حاجی‌پور همچنین گفت: از مسئولیت‌های ائمه جمعه می‌توان به‌ تحکیم و تعالی خانواده، توجه ویژه به تقویت مساجد، همکاری با آموزش و پرورش، برپایی شورای فرهنگ عمومی، مطالبات مردمی و برنامه‌ریزی فرهنگی شهر اشاره کرد.

یادآور می‌شود، در این مراسم حجت‌الاسلام صدیق پس از ۴ سال تودیع و حجت‌الاسلام رضا کشاورزی به‌عنوان امام جمعه بخش ششده و قره بلاغ معارفه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha