کد خبر: 4077381
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶

شهدا سایه جنگ را از سر ملت ایران برداشتند

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه برخی می‌گویند ما سایه جنگ را از سر این ملت برداشتیم؛ این‌گونه نیست، شهدا سایه جنگ را از سر این ملت برداشتند، گفت: این رهبری پیامبرگونه مقام عظمای ولایت بود که سایه جنگ را از سر این مردم برداشت.

سردار محمد جعفر اسدی، معاون بازرسی قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)به گزارش ایکنا از فارس، سردار محمد جعفر اسدی، معاون بازرسی قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) امروز، ۱۹ مرداد در مراسمگرامیداشت سردار شهید حاج عبدالله اسکندری که در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد، به بیان فلسفه برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و جلسات بزرگداشت شهدا پرداخت و گفت: اگر چشم باز کنیم خداوند برای همه موجوداتی که خلق کرده و برای ادامه حیاتشان ابزار بقا را در وجودشان قرار داده است از یک گیاه که از زمین سر در می‌آورد تا یک حیوان وحشی.

وی تصریح کرد:  ۱۲۴ هزار پیغمبر آمدند که به ما بگویند که چطور زندگی کنیم. زنده ماندن یک بحث است که همه موجودات به دنبال آن هستند اما چگونه زندگی کردن مختص انسان‌هاست و تمام انبیا آمده‌اند که یک درس به انسان بدهند آن هم این است که چگونه زندگی کند.

اسدی با بیان اینکه زمانی که نامه به  امام حسین(ع) رسید  بعضی افراد ایشان را نصیحت کردند که  اگر می‌خواهند زنده بمانند قبول کنند، افزود: همه تلاش بر این بود که ریل چگونه زندگی کردن را پاک و ریل چگونه زنده ماندن را برقرار کنند و امام حسین (ع) میان‌بر زدند و گفتند چگونه زنده ماندن از این ریل رد می‌شود. همه تلاش بر این است که به ما بگویند تلاش کنید که چطور زنده بمانید نه چگونه زندگی کنید و تمام اهل بیت حرفشان این است چگونه زندگی کنید.

معاون بازرسی قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) اظهار کرد: این شهدای بزرگوار درس گرفتند و فهمیدند که چگونه باید زندگی کنند نه چگونه زنده ماند. آن احمق‌هایی که خودشان را عقل کل می‌دانستند که برای زنده ماندن مردم باید برویم با شیطان مذاکره کنیم. تمام تلاششان بر این بود که معیشت مردم درست شود تا زنده بمانند پس دین مردم چه می‌شود؟ امام حسین(ع) فرمودند اگر دین جدم استوار نمی‌شد مگر با ریختن خون من پس ای شمشیرها بیایید من را در بر بگیرید. از این تعلقات دنیا فارغ شدند و توانستند این درس را به ما بدهند و این همه سال‌های طولانی و این همه مبارزات خبیث‌های تاریخ نتوانستن  این ریل را از بین ببرند.

وی باوی ضمن قدردانی از خلق حماسه‌ای دیگر توسط مردم فارس و شیراز در آئین تشییع و خاکسپاری شهید اسکندری همزمان با روز عاشورا افزود: کسی که بخواهد شهید اسکندری را بفهمد باید به آن دنیا برود تا بفهمد او کیست. همه این‌ها آمدند تا به ما درس دهند چطور زندگی کنیم نه چگونه زنده بمانیم. همه تلاش طرف مقابل این است که ما برای اینکه زنده بمانیم باید با دشمن بزرگ بسازیم.

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) بیان کرد: وقتی شهید اسکندری به شهادت رسید؛ فیلم ایشان را پخش کردند. دو روز بعد همین روزنامه‌های زنجیره‌ای برداشتند همه احوالات شهید اسکندری را توضیح دادند. برخی می‌گویند ما سایه جنگ را از سر این ملت برداشتیم اینگونه نیست شهدا سایه جنگ را از سر این ملت برداشتند. این رهبری پیامبرگونه مقام عظمای ولایت بود که سایه جنگ را از سر این مردم برداشت.

اسدی گفت: شهید اسکندری آنچه داشت در طبق اخلاص گذاشت و خدا نیز از او پذیرفت. ما باید کار کنیم که چگونه زندگی کنیم و به این درجه برسیم. بیایید از محرم و صفر استفاده کنیم و از این طریق چگونه زندگی کردن را نه چگونه زنده ماندن را یاد بگیریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha