کد خبر: 4077352
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷

تکریم شهدای مدافع حرم در فارس

رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم استان در سومین روز تدفین سیدالشهدای مقاومت فارس، شهید عبدالله اسکندری در تالار حافظ شیراز خبر داد.

مرتضی آل علی، رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، مرتضی آل علی، رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس امروز، 19 مردادماه در جمع خبرنگاران از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم استان در شیراز خبر داد و گفت: این مراسم در روز پنج‌شنبه، 20 مردادماه از ساعت 17 در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد.

وی افزود: در مراسم مذکور برنامه‌های متنوعی نظیر اجرای سرود ویژه مدافعان حرم، شعرخوانی شاعران، اجرای حماسی و پرشور و شعور حسینی، پخش کلیپ‌های جدید، اجرای زنده ترسیم نقاشی، نمایش آئینی و غیره اجرا خواهد شد.

آل علی یادآور شد: این مراسم در راستای سلسله برنامه‌های «ستاره‌های شهر» به منظور تکریم مقام شامخ شهدا به موضوع پاسداشت شهدا و مدافعان حرم با عنوان حقیقت‌های درخشان توسط کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس برگزار خواهد شد.

رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس ادامه داد: عنوان فوق عنوان فوق برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مدافعین و شهدای مدافع حرم است که فرمودند این شهدا، این جوانان شما که در غربت به شهادت می‌رسند، حقیقت‌های درخشان زمانه ما، رویشِ‌های نسلِ جوانِ مؤمن و نماد ایستادگی جوانان انقلابی دربرابر ابزار‌های تبلیغی دشمنان هستند.

وی همچنین گفت: در ایامی خاص پس از عاشورا در ۱۷ مرداد در سال جاری ، ۱۸ مرداد روز تجلیل از آزادگان و مفقودین و ۱۹ مرداد سالروز ورود کاروان اسرای کربلا به کوفه، شهادت امام سجاد(ع) و روز مدافعین حرم هم است و ۲۰ مرداد سومین روز از شهادت امام حسین(ع) و روز تدفین شهدای کربلا و همچنین سومین روز تدفین سیدالشهدا مقاومت فارس، حاج عبدالله اسکندری است که مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم در این روز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha