کد خبر: 4077343
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱

بستری 472 بیمار کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۸۲ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۴۷۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، نوزدهم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۹ هزار و ۳۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۶ هزار و ۶۹۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۱ هزار و ۱۹۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۶ هزار و ۲۲۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۸ هزار و ۱۱۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۰ هزار و ۴۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۴۷۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۶۷ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۵ هزار و ۸۵۹ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۱۰ هزار و ۳۹۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۵۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۱۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۸۴ دُز نوبت سوم و ۸۹ هزار و ۲۴۰ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha