کد خبر: 4076835
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳

پیام رئیس جمهور برای تشییع پیکر شهید اسکندری

با بازگشت پیکر سردار بی‌سر مدافع حرم، شهید عبدالله اسکندری به زادگاهش و برگزاری مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار، رئیس جمهور کشورمان پیامی صادر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوربه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با عاشورای حسینی، با بازگشت پیکر سردار بی‌سر مدافع حرم، شهید عبدالله اسکندری به زادگاهش و برگزاری مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و لاتحسبنَّ الذینَ قتِلوا فی سبیل الله امواتاً بَل أحیاء عند ربّهم یرزقون

پرواز در ساحت قدس ربوبی با بال‌های زیبای شهادت و عند ربهم یرزقون شدن، رسم و آیین پرفروغ و مشعشی است که از مسجد کوفه و صحرای کربلا آغاز و همه شیفتگان و دل­دادگان در طول اعصار و قرون را شیفته و واله خود نموده است.

شهیدان زبدگان و دانایان حقیقی عالم وجود بودند که همواره مترصد بهره بردن از دروازه‌های باز شده آسمان برای لبیک به ندای هل من ناصر حسینی بودند و جان شریف خود را به پروردگار عالمیان هبه و رضایت ابدی رب جلیل را خریدند و مصداق آیه شریفه «ارجعی الی ربِکِ راضیه مرضیه، فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی» گردیدند.

بار دیگر شاهدیم که در ایام سوگواری خامس آل عباء(ع)، استان فارس و شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) میزبان پیکر مطهر یکی از راست‌قامتان ولایت‌مدار ماندگار و مانای تاریخ و تابع حقیقی اباعبدالله الحسین(ع) است.

شهید سرافراز سردار سرتیپ پاسدار حاج عبدالله اسکندری مانند ارباب بی‌سرش، سر، داد اما حاضر به پذیرش تعرض سفاکان و خون‌خواران زمانه به حرمین شریف و حرم عقیله‌ی بنی‌هاشم نشد و این مزد زیبا و گرانسنگ و گوهر تابناک به او داده نشد مگر به واسطه اخلاص و صفای درون و عمل جهادی که در طول حیات طیبه‌اش همواره در وجود وی موج می‌زد. او آسایش و راحت دنیا و مافیهای آن را فدای امنیت و آرامش و سرافرازی مسلمانان و ایران سربلند نمود.

تبریک و تسلیت باد شهادت این رادمرد عرصه جهاد و شهادت به محضر حضرت حجت‌بن الحسن العسکری(عج) و نایب بر حقش رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردمان ولایت‌مدار استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت و خاندان مکرمش و همسنگران عزیز و گرامیش که سالکان راه پررهرو او بوده و هستند.

امیدوارم خداوند بلندمرتبه ما را رهروان و تابعان و قدردان همیشگی این شهیدان بلندمرتبه و گرانقدر قرار دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha