کد خبر: 4076441
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

احتمال خاکسپاری پیکر شهید اسکندری در حرم شاهچراغ(ع)

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ممکن است پیکر شهید عبدالله اسکندری، سردار بی سر مدافع حرم در حرم شاهچراغ(ع) به خاک سپرده شود، گرچه این خبر هنوز قطعی نیست.

وداع با پیکر شهید عبدالله اسکندری، شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، با بازگشت پیکر مطهر سردار بی سر مدافع حرم، شهید عبدالله اسکندری بعد از 8 سال فراق، شور و اشتیاقی جانانه میان مردم شیراز و استان فارس بلکه نقاط مختلف کشور ایجاد شده است که هرچه بیشتر می‌گذرد و مراسم وداع بیشتری در نقاط مختلف شیراز و استان فارس با حضور پیکر مطهر این شهید بزرگوار برگزار می‌شود، بر این شور و اشتیاق می‌افزاید.

مردم شیراز و استان فارس آنقدر به این شهید عزیز انس و الفت دارند که در سال 96 پویش مردمی جهت ساخت مقبره و یادمانی برای این شهید بزرگوار در شیراز راه‌اندازی شد تا اینکه با همکاری گروه‌های مختلف مردمی و کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس و بنیاد شهید، مقبره‌ای در گلزار شهدای شیراز در جوار آرامگاه شهید تا ابد جاویدان این دیار، شهید عباس دوران برای شهید اسکندری به عنوان دومین تاج افتخار این دیار در نبرد تن به تن حق علیه باطل احداث شد.

این مقبره آنچنان برای مردم شیراز و استان فارس و کشور اهمیت داشت که سردار دل‌ها، سپهبد شهید قاسم سلیمانی که در آن زمان فرمانده سپاه قدس بودند، برای رونمایی از آن در شیراز حاضر شدند. 

بناست که پیکر مطهر این شهید بزرگوار در روز دوشنبه، 17 مردادماه جاری مصادف با عاشورای حسینی بعد از تشییع باشکوه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به خاک سپرده شود. پیش از این بنا بود که پیکر مطهر ایشان در همان گلزار شهدا و مقبره به خاک سپرده شود اما امروز شنیده‌ها حاکی از آن است که ممکن است پیکر مطهر ایشان در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به خاک سپرده شود.

تا این لحظه قطعیت این خبر مشخص نشده است اما به احتمال زیاد تا عصر امروز یا امشب وضعیت خاکسپاری پیکر این شهید بزرگوار مشخص خواهد شد که آیا در حرم شاهچراغ(ع) به خاک سپرده خواهد شد یا در مقبره‌ای که مردم شیراز با شور و عشق فراوان برای این شهید بزرگوار احداث کردند.

گرچه در فضای مجازی عکس‌هایی از صحن حرم شاهچراغ(ع) که در حال کندن زمینی برای مزار هستند، منتشر شده است اما هنوز این خبر قطعیت ندارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha