کد خبر: 4074750
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷

امدادرسانی 3000 جهادگر در 17 شهرستان سیل‌زده فارس

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با بیان اینکه 17 شهرستان استان در بارندگی‌های اخیر مرداد با سیل درگیر شده و 138 روستا خسارت دیده‌اند، گفت: در این مدت بیش از 281 گروه جهادی به استعداد 2982 جهادگر مشغول خدمت‌رسانی به سیل زدگان مناطق مختلف استان بودند.

بازدید رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس  از مناطق سیل‌زده شهر حسامی  و بخش مرومشکان شهرستان سرچهانبه گزارش ایکنا از فارس، اسماعیل قزلسفلی، رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس امروز، 9 مردادماه در بازدید میدانی از مناطق سیل‌زده شهر حسامی  و بخش مرومشکان شهرستان سرچهان گفت: 17  شهرستان استان فارس در بارندگی‌های اخیر مردادماه با سیل درگیر شدند و برآوردهای اولیه حاکی از آن است که متأسفانه به 138 روستای خسارت وارد شده و حدود 1549 منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شد.

وی افزود: در این مدت بیش از 281 گروه جهادی به استعداد 2982 جهادگر مشغول خدمت‌رسانی به سیل زدگان مناطق مختلف استان بودند که این کمک‌رسانی همچنان ادامه دارد و تا کنون جهادگران عزیز توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف امدادرسانی کنند.

جانشین قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه فجر فارس با اشاره به آمادگی گروه‌های جهادی برای واکنش سریع در حوادث و رخدادهای طبیعی گفت: تلاش جهادگران بر این بود که در کمترین زمان ممکن به منطقه اعزام و اقدامات لازم را انجام دهند که اسکان اضطرای 3937 نفر از سیل‌زدگان و اجرای 48 عملیات اجرایی سیل‌بند از جمله این اقدامات بود.

قزلسفلی با بیان اینکه همچنین 2530 پتو، 20 تخته چادر، 10 هزار آب معدنی، 3 هراز غذای کنسروی، 6 هزار غذای گرم و ... توزیع شد، افزود: شستن فرش‌ها و وسایل منزل، تعمیر لوازم خانگی از جمله اقداماتی است که در حال انجام است و این اقدامات تا بازگشت خانواده‌ها به زندگی عادی ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بازگشایی مسیرها، کمک به عشایر و ایمن‌سازی محل اسکان آنان، جابه‌جایی وسایل منزل قبل از آبگرفتگی، کمک به خودروهای در سیل مانده، و ... نیز از جمله اقدامات جهادگران در مناطق مختلف درگیر سیل در سطح استان بوده است.

قزلسفلی با بیان اینکه جهادگران وظیفه خود را خدمت به ولی نعمتان انقلاب اسلامی می‌دانند، گفت: با توجه به خسارت زیادی که به خانه‌های روستایی وارد شد جهادگران اقدامات مختلفی را انجام دادند تا این خانواده‌های درگیر با سیل از این وضعیت بحرانی خارج شوند که پاکسازی و لایه‌روبی 644 منزل مسکونی انجام شده و همچنان این  اقدام جهادی ادامه دارد. همچنین 218 کیلومتر از معابر و خیابان‌ها پاکسازی شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس در پایان گفت: حضور در عرصه‌های امدادی و مردم‌یاری مانند کمک به مردم در هنگام بروز حوادث یکی از مصادیق مهم کاربرد گروه‌های جهادی بسیج است  لذا در این راستا تمام تلاش‌ها بر این است تا در کنار مجموعه‌های امدادی، نهادها و دستگاه‌های دولتی کمک کننده به حادثه‌دیدگان باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha