کد خبر: 4074507
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

بستری 86 بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۸۶ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۴۷۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، هشتم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۶۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۰ هزار و ۷۷۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۴ هزار و ۱۳۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۳ هزار و ۲۹۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۲ هزار و ۴۳۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۷ هزار و ۴۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۴۷۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۴۸ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۷ هزار و ۹۶۳ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

با توجه به تعطیلی مراکز واکسیناسیون در ۲۴ ساعت گذشته، کماکان مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۸۱ هزار و ۹۴۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۵ هزار و ۳۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۵۳۰ دُز نوبت سوم و ۶۸ هزار و ۲۹۰ دُز یادآور واکسن است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha