کد خبر: 4071220
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

بستری 210 بیمار کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بستری ۴۸ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۲۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، بیست و پنجم تیر ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۸ هزار و ۷۳۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۲ هزار و ۴۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۳۱۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۹ هزار و ۴۸۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۴ هزار و ۴۱۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۳ هزار و سه بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۲۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۷ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۲ هزار و ۵۶۴ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۲۶ هزار و ۲۰۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۹۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۹ هزار و ۸۳۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۲۷۴ دُز نوبت سوم و ۲۴ هزار و ۵۹۷ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha