کد خبر: 4071002
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲

شناسایی 632304 بیمار کرونا در فارس تاکنون

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، دو میلیون و ۱۶۸ هزار و ۳۴۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۲ هزار و ۳۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

وضعیت کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، بیست و چهارم تیر ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۸ هزار و ۳۴۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۲ هزار و ۳۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۳۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۹ هزار و ۳۷۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۹۴ هزار و ۳۰۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۲ هزار و ۹۲۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۲۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۷ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۲ هزار و ۴۹۶ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۲۴ هزار و ۶۹۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۶۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۹ هزار و ۸۱۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۱۲۳ دُز نوبت سوم و ۲۳ هزار و ۲۹۶ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha