کد خبر: 4068810
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

شیراز الگوی اسلامی در عرصه عفاف و حجاب ارائه دهد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با بیان اینکه دولت سیزدهم در عرصه عفاف و حجاب به دنبال محدودیت نیست، پیشنهاد داد تا مردم شیراز یک الگوی اسلامی را در این زمینه ارائه دهند.

حسین حقایقی، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حسین حقایقی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری فارس، امروز، ۱۴ تیرماه در نخستین همایش عفاف و حجاب ویژه فعالان و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری استان که در هتل چمران شیراز برگزار شد، گفت: شیراز در هویت ایرانی در بلندی قرار دارد  به عنوان مثال تخت جمشید نماد پنجه هنر ایرانیان است و دست شیرازی‌ها بوده است.

وی با تصریح اینکه قبل از اسلام تاریخ ما درخشان و بعد از اسلام درخشان‌تر است، اظهار کرد: در این استان بیش از قم و مشهد امامزاده داریم و این هویت اسلامی ماست؛ همچنین میرزای شیرازی، ملاصدرا، شهید جاویدی و امثال این اشخاص بزرگ هویت انقلابی ما هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با بیان اینکه اگر مسئولان به صنعت گردشگری در شیراز توجه کنند در شیراز فقیر نخواهیم داشت و اقتصاد استان می‌چرخد، یادآور شد: در کنار حضور گردشگران، کسب و کارهای مختلف انجام می‌شود که مؤثر است.

حقایقی با تأکید بر اینکه نگاه ما به عرصه گردشگری هیچ‌وقت نگاه محدودیت نیست، گفت: شیراز ظرفیت‌های بزرگی از جمله سعدی، حافظ، شاهچراغ(ع)، تخت جمشید و... دارد که باید از آن حفاظت کنیم.

وی با تصریح اینکه اگر در فرهنگ غرب برهنگی ارزش است در فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی، زن در هسته مرکزی هویت ایرانیان قرار دارد، گفت: ما شیرازی‌ها همیشه یک مدل به دنیا ارائه دادیم و اکنون نیز می‌توانیم مدل یک خانم و آقای متشخص اسلامی و ایرانی را ارائه دهیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس به ارائه مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: با اینکه تحصیلات شهید چمران در آمریکا بود زندگی خود را خرج فقرا در لبنان و مبارزاتی که در مصر داشت، کرد؛ شهید چمران توانست امروز نماد هویت یک مرد اسلامی ـ ایرانی اصیل انقلابی باشد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در عرصه عفاف و حجاب به دنبال محدودیت نیست بلکه به دنبال هویتی هستیم که هفتصد سال قبل داشتیم، گفت: خانواده برای ما ایرانی‌ها اصل اصیل زندگی است.

حقایقی با ذکر این نکته که در مرحله گذار از دولت اسلامی به جامعه اسلامی هستیم، یادآور شد: این رسالت بدون پشتوانه مردم اتفاق نمی‌افتد، همان‌طور که هشت سال دفاع مقدس با کمک مردم اداره شد هرجا ظرفیت مردم کنار دولت باشد آن دولت موفق خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس در پایان گفت: ظرفیت گردشگری با شاخص‌های هویت ایرانی ـ اسلامی سرمایه ما است که با کمک سربازان جبهه گردشگری این شاخص‌ها حفظ می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :