کد خبر: 4068771
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰

حجاب ریشه در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی دارد

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با بیان اینکه حجاب نه تنها ریشه در فرهنگ اسلامی بلکه ریشه در فرهنگ ایرانی نیز دارد، گفت: حجاب فقط یک پوشش نیست بلکه باید در رفتار زن و مرد نیز باشد.

سید مؤید محسن‌نژاد، مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، نخستین همایش عفاف و حجاب ویژه فعالان و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری استان فارس، امروز، ۱۴ تیرماه در هتل چمران شیراز برگزار شد.

سیدمؤید محسن‌نژاد، مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در این مراسم با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: حجاب فقط یک پوشش نیست بلکه حجاب باید در رفتار زن و مرد نیز باشد.

وی با بیان اینکه در آثار تاریخی در فرهنگ ملی ما تصویر بدون حجاب مشاهده نمی‌کنیم، اظهار کرد: حجاب نه فقط ریشه در فرهنگ اسلامی ما بلکه ریشه در فرهنگ ایرانی نیز دارد.

محسن‌نژاد با تصریح اینکه این همایش برای تبیین انتظارات از فعالان گردشگری در مبحث عفاف و حجاب برگزار شد، افزود: خانواده بزرگ گردشگری به یک اداره‌کل میراث فرهنگی خلاصه نمی‌شود، بلکه شاید گسترده‌ترین فعالیت‌هایی که در بخش‌های خصوصی است بین خانواده بزرگ گردشگری انجام می‌شود.

وی با یادآوری اینکه حدود ۱۰ هزار نفر شغل مستقیم در جامعه هتل‌داران و مهمان‌پذیران خود داریم که این تأثیرگذاری صنعت گردشگری را در اجتماع نشان می‌دهد، گفت: فعالانی در اماکن تاریخی فرهنگی مثل تخت جمشید، پاسارگارد، حافظیه، سعدیه و ... داریم که آن‌ها نیز مورد هدف هستند؛ مبحث عفاف و حجاب را باید از زندگی شخصی خود شروع کنیم و بعد به حوزه استحفاظی خود تسری دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در پایان یادآور شد: یکی از برنامه‌هایی که پیش‌بینی کردیم، این است که مباحث عفاف و حجاب در کنار آموزش‌های گردشگری عنوان شود که بسیار تأثیرگذار است؛ به مدل آموزش درستی باید برسیم تا بتوانیم شاهد یک فضای خوب در حوزه عفاف و حجاب در صنعت گردشگری استان فارس باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :