کد خبر: 4068586
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴

راه‌اندازی نهضت روخوانی قرآن در ادارات فارس

استاندار فارس از راه‌اندازی نهضتی برای توانمندتر شدن روخوانی قرآن برای کارمندان ادارات در سطح استان خبر داد و گفت: ادارات مختلف تلاش کنند گوی سبقت را در این زمینه بربایند.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 13 تیرماه در شورای اداری استان خواستار راه‌اندازی نهضت روخوانی قرآن در ادارات استان شد و گفت: نهضتی برای توانمندتر شدن روخوانی قرآن برای کارمندان ادارات راه‌اندازی می‌شود و ادارات مختلف تلاش کنند گوی سبقت را در این زمینه بربایند.

وی همچنین با اشاره به اتفاق هنجارشکنی شعائر اسلامی در بلوار شهید چمران شیراز اظهار کرد: این موضوع گرچه برای قاطبه مردم متدین و اصیل شیراز تلخ بود اما هشداری بود برای صاحبان فکر و اندیشه و مدیران که باید برای معضلات اجتماعی ریشه‌ای‌تر و عمیق‌تر و همراه با استمرار فکر کنند.

استاندار فارس همچنین از مدیران خواست مراقبت کنند قانون حجاب و پوشش در ادارات و توسط همکاران اداری با دقت اجرا شود تا بهانه‌ای برای بهانه‌جویان ایجاد نشود.

ایمانیه با بیان اینکه انتظار است تمام قوانین از جمله این قانون توسط همه مردم به ویژه مجریان قانون مورد توجه و رعایت قرار گیرد، افزود: خوشبختانه اکثریت قاطع همکاران به این مهم توجه دارند و موارد استثناء نیز به احترام قانون و اعتقادات دینی مردم موضوع را جدی خواهند گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن عید سعید غدیر از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا نسبت به گرامیداشت این روز به هر نحو اقدام کرده و در تمام دستگاه‌ها و زیرمجموعه‌های آنان جشن عید غدیر برپا شود.

ایمانیه با بیان اینکه در جشن عید غدیر چراغانی نیز در ساعاتی که مشکل مرتبط با اوج مصرف ندارد، انجام شود، افزود: مطالبات پرسنلی ادارات در شب عید غدیر ولو قسمتی پرداخت شود همچنین یک روز قبل از عید غدیر یک میز خدمت برگزار شود و به مبارکی این روز مشکلات مردم را رفع کنید تا شیرینی این عید در ذهن آن‌ها بماند.

استاندار فارس با اشاره به سنت حسنه هدیه دادن نهج‌البلاغه اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود در این روز نهج‌البلاغه هدیه داده شود و از فردی به که او نهج البلاغه هدیه می‌دهید درخواست کنید حداقل یک بار تمام نهج‌البلاغه را مطالعه کند. دیدار با سادات نیز که از سنت‌های حسنه این روز است نباید فراموش شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به کادرسازی در گام دوم انقلاب خطاب به مدیران گفت: جوانان و نسلی را که قرار است آینده مملکت را رقم بزنند، بیشتر به کار بگیرید، از روند فعلی راضی نیستم؛ شجاعت به خرج دهید، کادرسازی کنید؛ تداوم انقلاب ما با عنایت به بیانیه گام دوم به دست جوانان است، اگر می‌خواهید آینده انقلاب را تضمین کنید باید کادرسازی کنید.

ایمانیه همچنین با بیان اینکه حضور در شهرستان‌ها امری است که مدیران کل و روسای سازمان باید مورد توجه قرار دهند، گفت: مدیران کل برای انتصاب رؤسای ادارات شهرستان‌ها با فرمانداران هماهنگی کنند؛ این موضوع مبنای قانونی دارد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: از مهم‌ترین مشکلات مردم در تمام شهرستان‌ها موضوع راه‌ها و آب است که اگر قرار باشد همه مشکلات برطرف شود ده‌ها هزار میلیارد بودجه لازم دارد و اگر بخواهیم به بودجه‌های معمولی و سالیانه اکتفا کنیم ده‌ها سال زمان لازم است لذا چاره‌ای جز اتخاذ راه‌های میان بر مثل تهاتر نفت و مولدسازی املاک و مشارکت سرمایه‌گذاران وهمکاری خیرین نیست که فرمانداران موظف هستند با جدیت و با همکاری مدیران ارشد از تمام این راه‌ها در راستای تسریع در حل مشکلات استفاده کنند.

ایمانیه با بیان اینکه هر شهرستانی پروژه‌های نیمه تمام و سرگردان را تعیین تکلیف کند، افزود: این فقط به معنای تمام کردن پروژه نیست؛ چون ممکن است پروژه قابل ادامه دادن نباشد اما تکلیفش مشخص شود؛ شایسته نیست که این اندازه پروژه نیمه تمام و بلاتکلیف وجود داشته باشد.

استاندار فارس تأکیدک رد: از فرمانداران توقع دارم که مبارزه جدی با ساخت‌ و سازهای غیرمجاز داشته باشند، ساخت‌ و سازها و‌ حفر چاه‌های غیرمجاز از این به بعد باید به شدت کنترل شود هر چند که آنچه در گذشته رخ داده باید به تدریج حل شود اما مسئولیت قطعی با فرمانداران است و بعد از آن بخشداران و دهیاران؛ یک شبکه نظارتی شکل خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در مبارزه با گرانفروشی و احتکار از تلاش‌هایی که انجام شده تشکر می‌کنم اما مردم هنوز از گرانفروشی توسط گروه کوچکی از فروشندگان شاکی هستند و باید با دانه درشت‌های گرانفروشی و احتکار برخورد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha