کد خبر: 4068335
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳

بسیج دانشجویی موتور محرک مطالبات دانشجویی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به نقش بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها گفت: بسیج دانشجویی به مثابه یک موتور محرک برای ایجاد و هدایت مطالبات دانشجویی می‌تواند جنس و کیفیت مطالبات دانشجویان را از کف درخواست‌های معمولی و عمومی دانشجویی به حداکثر مطالبات کیفی و تشکیلاتی برساند.

ئین تکریم و معارفه مسئول قدیم و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، محمدحسین انباردار، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 12 تیرماه در آئین تکریم و معارفه مسئول قدیم و جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه، بسیج دانشجویی را نهادی اصیل، ریشه‌دار با پایه فرهنگی اسلامی و دارای جایگاه ویژه در میان نهادهای برشمرد که با همراهی این تشکیلات سیاسی و فرهنگی، برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در دانشگاه به نحو تاثیرگذارتر و سریع‌تری انجام می‌پذیرد.

وی اظهار کرد: بسیج دانشجویی توانایی بالقوه خاص و ویژه‌ای در جریان‌سازی‌های فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای ریل‌گذاری‌های بلندمدت تربیتی داشته و همواره می‌تواند از این ظرفیت ویژه استفاده کند.

انباردار با تأکید بر جذب حداکثری در تشکیلات دانشجویی، کادرسازی و تربیت نیرو را یکی از وظایف اساسی و اهداف اصلی تشکل‌های دانشجویی دانست و افزود: باید تمامی دانشجویان به ویژه دانشجویان نو ورود به دانشگاه مورد توجه قرار گیرند تا با فراگیری مهارت، در مسئولیت‌های بعدی در جامعه امکان ایفای نقش بیابند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موضوع تربیت نیرو را مقوله‌ای خواند که نیاز به آن همواره و در مقاطع مختلف احساس می‌شود و ادامه داد: در همین راستا باید مورد توجه خاص مسئولان تشکیلاتی بسیج قرار گرفته و قوای بیشتری صرف آن شود.

وی با اشاره به دو ویژگی اختصاصی بسیج دانشجویی بیان کرد: یکی از ویژگی‌های خاص بسیج دانشجویی نسبت به بسیاری از دیگر تشکلات مشابه، داشتن ابعاد دانشگاهی و سپاهی به صورت همزمان و توام با یکدیگر است.

انباردار این دو ویژگی را فرصت بسیار خوبی برای جذب نیروهای مستعد و فرهیخته در این نهاد دانست و گفت: از سوی دیگر وجود پشتوانه مردمی، در پیشبرد موفق اهداف  این نهاد سیاسی و نظامی موثر است.

وی تصریح کرد: بسیج دانشجویی به مثابه یک موتور محرک برای ایجاد و هدایت مطالبات دانشجویی می‌تواند جنس و کیفیت مطالبات دانشجویان را از کف درخواست‌های معمولی و عمومی دانشجویی به حداکثر مطالبات کیفی و تشکیلاتی برساند تا مسئولان نیز از همین طریق، در عرصه رشد و تعالی کیفی و دانش‌افزایی خود و مجموعه‌های تحت امر خویش پرتوان‌تر گام بردارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از همه دانشجویان فعال در تشکل‌های اسلامی دانشگاه خواست تا دو مقوله جهادی و انقلابی بودن را سرلوحه برنامه‌ریزی‌های خود قرار دهند.

یادآور می‌شود، در این مراسم از زحمات آرین پور زال، مسئول پیشین بسیج دانشجویی دانشگاه تقدیر و حسین ناطقی به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه معرفی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :