کد خبر: 4067974
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

آغاز رقابت‌های قرآنی خانواده‌های کارکنان نزاجا در شیراز

همزمان با نقاط مختلف کشورمان، مرحله منطقه‌ای بیست و دومین مسابقات قرآن خانواده‌های کارکنان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ویژه یگان‌های فارس و اصفهان در شیراز آغاز شد.

امیر ابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد به گزارش ایکنا از فارس، همزمان با نقاط مختلف کشورمان، مرحله منطقه‌ای بیست و دومین مسابقات قرآن خانواده‌های کارکنان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ویژه یگان‌های فارس و اصفهان امروز، 11 تیرماه به میزبانی مرکز آموزش علوم و فنون مکانیزه نزاجا در شیراز آغاز شد.

این مسابقات طی روزهای 11 و 12 تیرماه جاری در رشته‌های حفظ یک جزء، ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ جزء و کل قرآن کریم و همچنین مفاهیم و قرائت تحقیق و ترتیل و در بخش‌های بانوان و دختران و پسران بالای 14 سال و زیر 14 سال در محل حرم علی‌بن حمزه(ع) شیراز برگزار می‌شود.

امیر ابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد در مراسم افتتاحیه این مسابقات گفت: بیش از 300 نفر از خانواده‌های قرآنی و فرهیخته کارکنان نیروی زمینی ارتش در استان‌های فارس و اصفهان در این دوره از مسابقات شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برگزیدگان این مسابقات به مرحله نیروی زمینی و بعد از آن به مراحل ارتش و نیروهای مسلح راه پیدا خواهند کرد، گفت: هدف برگزاری این مسابقات ایجاد انس و الفت خانواده‌های کارکنان با قرآن است زیرا قرآن کتاب هدایت همه انسان‌هاست.

رضایی با تصریح اینکه بحمد الهی خانواده‌های کارکنان نزاجا انس خوبی با قرآن کریم دارند، افزود: طی رصدی که انجام دادیم مشاهده کردیم خانواده‌هایی که با قرآن مأنوس هستند به لحاظ اخلاق‌مداری، ولایت‌مداری و حتی تحصیلات در ابعاد بالایی هستند.

فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای برگزاری این مسابقات تلاش کردیم تا امکانات خوبی در نظر بگیریم تا بتوانیم میزبان خوبی برای خانواده‌های قرآنیان ارتش باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :