کد خبر: 4067830
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

بستری 87 بیمار کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۲۱ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۸۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، دهم تیر ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۰ هزار و ۳۷۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۵۹۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۲۶۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۹۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۱ هزار و ۱۱۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۵۰۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۸۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۲۵۶ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۴ هزار و ۳۳۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۹۸۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۱۳۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۲۱۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :