کد خبر: 4067708
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶

استقبال عشایر قشقایی فارس از پیکرهای شهدای گمنام

طی مراسمی که امروز برگزار شد، پیکرهای ۳۵ شهید گمنام بر دوش عشایر ایل قشقایی فارس از مرز شلمچه به کشور بازگشت.

استقبال عشایر قشقایی فارس از پیکرهای شهدای گمنام، مرز شلمچهبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، پیکر ۳۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس بر دستان تعدادی از  بسیجیان ایل قشقایی استان فارس، به نمایندگی از ملت ایران امروز، 9 تیرماه از مرز شلمچه وارد کشور شدند.

این مراسم در مرز شلمچه استان خوزستان و با حضور سردار سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، جانشین فرمانده سپاه استان خوزستان و نمایندگانی از سازمان‌ها، ادارات و یگان‌های نظامی و انتظامی استان و با حضور بسیجیان عشایر ایل قشقایی از استان فارس به نمایندگی از ملت شریف ایران برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از بسیجیان ایل قشقایی پیکر پاک ۳۵ شهید گمنام تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس را بر دوش خود وارد خاک مقدس جمهوری اسلامی کردند.  این شهیدان در عملیات والفجر مقدماتی، خیبر، بدر، کربلای ۵‌ و تک دشمن در اواخر جنگ به شهادت رسیده بودند. پیکر شهدای تشییع شده جنگ تحمیلی پس از برگزاری مراسم بزرگداشت در اهواز، برای شناسایی به تهران منتقل می‌شوند.

یادآور می‌شود،این مراسم پیش برنامه در راستای برگزاری کنگره ملی ۳هزار شهید ایل قشقایی که قرار است در مردادماه به میزبانی سومین حرم اهل بیت(ع) شهر شیراز برگزار شود، انجام شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :