کد خبر: 4067465
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳

مدیران پایگاه‌های علمی بسیج فارس گردهم آمدند

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس از برگزاری دوره توانمندسازی مدیران نواحی و فرماندهان پایگاه‌های علمی استان به مدت دو روز با محوریت تحقق شعار سال در شیراز خبر داد.

دوره توانمندسازی مدیران علمی نواحی و فرماندهان پایگاه‌های علمی سطح استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس، احمدرضا قاسمی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس امروز، 8 تیرماه گفت: دوره توانمندسازی مدیران علمی نواحی و فرماندهان پایگاه‌های علمی سطح استان فارس به مدت دو روز در تاریخ‌های 6 و 7 تیرماه در شهر مقدس شیراز برگزار شد.

وی با اشاره به حضور بیش از 80 نفر در این دوره تصریح کرد: هدف از برگزاری دوره توانمندسازی این است که مدیران علمی و فرماندهان پایگاه‌های علمی باید ضمن آگاهی از آخرین اخبار و تحولات روز دنیا، خود را به مکانیزم‌ها و ابزارهای به روز دنیا مسلح کنند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس با اشاره به شعار سال مبنی بر تولید، اشتغالزایی و دانش‌بنیان ادامه داد: هر ساله دوره توانمندسازی برای مدیران علمی نواحی سپاه در سطح استان فارس برگزار می‌کنیم که امسال سعی شده نسبت به سال‌های قبل متفاوت‌تر باشد.

قاسمی در خصوص تفاوت‌های این دوره نسبت به دوره‌های سال‌های گذشته گفت: در این دوره توانمندسازی تلاش شده از کلیشه‌ها فاصله گرفته و سرفصل‌ها و مباحث کاربردی و نیاز روز مدیران علمی در دستورکار باشد و بیشتر به سمت واقعیت‌ها پیش برویم.

به گفته وی، برنامه‌ریزی و مقدمات برگزاری دوره توانمندسازی مدیران علمی نواحی و فرماندهان پایگاه‌های علمی سطح استان فارس بیش از دو ماه زمان برده تا این دوره با بهترین نحو ممکن برگزار شود.

قاسمی همچنین از انجام بازدید علمی از پنج زون علمی شاخص شهر شیراز، پارک علم و فناوری استان فارس، شهرک بزرگ صنعتی شیراز، برج پژوهشی محمد رسول‌الله(ص)، کارخانه نوآوری و پردیس شرکت‌های دانش بنیان توسط مدیران و فرماندهان پایگاه‌های علمی در طی این دوره خبر داد تا در سال دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی با فرآیند تبدیل ایده به یک شرکت، مشکلات آن و موضوعات مبتلابه آشنا شوند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس با اشاره به چشم‌انداز کشور در حوزه علم و فناوری گفت: چشم‌انداز اصلی کشور قرار گرفتن در میان ۱۰ کشور قدرتمند در حوزه علم و فناوری است که یکی از ابزارهای توانمند آن می‌تواند پایگاه‌های علمی با حضور جوانان نخبه و توانمند باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha