کد خبر: 4067293
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲

روزهای بدون فوتی کرونا همچنان در فارس ادامه دارد

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بحمد الهی همچنان در 24 ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوت ناشی از ابتلا به کرونا در استان فارس مشاهده نشده است.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، هفتم تیر ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۹ هزار و ۳۰۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۴۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۵۲۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۱۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۰ هزار و ۷۸۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۴۱۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۸۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد پنج بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۱۷۰ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۳ هزار و ۵۰۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۷۸۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۷ هزار و ۸۶۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۸۶۱ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :