کد خبر: 4067282
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶

مکان کتابخانه مرکزی شیراز به زودی اعلام می‌شود

استاندار فارس با بیان اینکه کتابخانه مرکزی شیراز باید در منطقه‌ای با دسترسی عمومی ساخته شود، گفت: برای این کتابخانه دو گزینه در مرکز شهر و بافت تاریخی مدنظر است و به زودی زمین مناسب برای این کتابخانه مرکزی شیراز تعیین و اعلام می‌شود.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس به گزارش ایکنا از فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 7 تیرماه در سی و هفتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: ۴۰ پروژه کتابخانه‌ای در استان در دست اقدام است و پروژه‌های اولویت‌دار باید تا پایان سال به اتمام برسد.

وی با اشاره به ۱۵ پروژه اولویت‌دار تأکید کرد: برآورد تکمیل این 15 پروژه کتابخانه‌ای، بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال است و با توجه به اینکه به دلیل اینکه اغلب آن‌ها در شهرهای فاقد کتابخانه یا پروژه‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالا هستند، باید برنامه‌ریزی شود که تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری برسد. لازم است تأمین این اعتبارات از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شود.

ایمانیه با تأکید بر لزوم نظارت بر پرداخت ماهانه نیم درصد کتابخانه‌های عمومی اضافه کرد: پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی در استان باید به صورت جدی و منظم نظارت شود؛ دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فاس باید بر پرداخت ماهانه نیم درصد شهر شیراز و دیگر شهرها نظارت و فهرست شهردارانی که اعتبارات قانونی نیم درصد را پرداخت نمی کنند، اعلام کند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: شهرداری شیراز باید پرداخت نیم درصد سال جاری را شروع و برای پرداخت معوقات سال قبل برنامه‌ریزی کند.

وی با اشاره به اینکه زمین پیشنهادی در غرب شیراز برای ساخت کتابخانه مرکزی مناسب نیست، گفت: کتابخانه مرکزی شیراز باید در منطقه‌ای با دسترسی عمومی ساخته شود، برای این کتابخانه دو گزینه در مرکز شهر و بافت تاریخی مدنظر است و به زودی زمین مناسب برای این کتابخانه مرکزی شیراز تعیین و اعلام می‌شود.

ایمانیه بر وجود کتابخانه در مجتمع‌های مسکونی تأکید کرد و گفت: در مجتمع‌های بیش از ۲۰۰ واحد باید کتابخانه در نظر گرفته شود. اداره‌کل راه و شهرسازی موظف است، در کنار هر مجتمع مسکونی بیش از ۲۰۰ واحد، کتابخانه بسازد.

استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود گفت: در استان فارس، خیرین پای کار هستند؛ از ظرفیت خیرین برای توسعه کتابخانه‌ها استفاده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :