کد خبر: 4067046
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵

ابتلای 629361 نفر به کرونا در فارس تاکنون

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۸ هزار و ۹۷۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۳۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، ششم تیر ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۸ هزار و ۹۷۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۳۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۳۱۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۹۸۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۹۰ هزار و ۶۶۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۳۷۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد هشت بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۱۳۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۳ هزار و ۱۴۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۶۵۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۷ هزار و ۷۶۳ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۷۲۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :