کد خبر: 4066817
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰

کوچکترین غفلت راه نفوذ دشمن را هموار می‌کند

تولیت حرم شاهچراغ(ع) با اشاره به هنجارشکنی عده‌ای در بلوار شهیدچمران شیراز گفت: گاهی کوچکترین غفلت از سوی مسئولان می‌تواند زمینه و راه نفوذ دشمن را هموار کند و یک کار ارزشمند را تباه و نتیجه‌ای را که می‌تواند خیر و خوبی باشد، به انحراف و شر تبدیل کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت حرم شاهچراغ(ع) به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت حرم شاهچراغ(ع) امروز، 5 تیرماه در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به هنجارشکنی عده‌ای در بلوار شهیدچمران شیراز گفت: گاهی کوچکترین غفلت از سوی مسئولان می‌تواند زمینه و راه نفوذ دشمن را هموار کند و یک کار ارزشمند را تباه و نتیجه‌ای را که می‌تواند خیر و خوبی باشد، به انحراف و شر تبدیل کند لذا مسئولان امر باید با هوشیاری تمام و پرهیز از غفلت، مانع تحقق نیّات پلید دشمنان برای جوانان مومن و انقلابی ایران اسلامی شوند.

وی تأکید کرد: ترویج بد‌حجابی با هدف از بین بردن حیا، عفت و پاکدامنی نسل‌جوان ایران اسلامی، یکی از ابزارهای اصلی دشمن در موضوع جنگ نرم است تا بتواند فرهنگ بی‌هویت غربی را جایگزین فرهنگ ناب اسلامی کند که البته به حول و قوه الهی و به برکت خون شهدا و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و وجود جوانان مومن و انقلابی و آگاه، دشمن همچون گذشته، در این مسیر ناکام خواهد بود.

کلانتری با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی گفت: در این جنگ، فرهنگ مادی مبتنی بر اومانیسم و بریده از خدا و معنویت جهان غرب به دنبال سیطره بر فرهنگ اسلامی ناب مبتنی بر سیره اهل‌بیت(ع) است که جمهوری اسلامی منادی آن در جهان است و باید با پرهیز از هرگونه غفلت، در راه مقابله با ظلم و هجمه‌های دشمنان، با علم و آگاهی اقدام کرد و جامعه پاک اسلامی را از گزند انحرافات به دور داشت.

تولیت حرم شاهچراغ(ع) تصریح کرد: پیرامون غفلت، آیات و احادیث بسیاری ذکر شده امّا چیزی که در تمامی آن‌ها مشترک است جایگاه مذموم غفلت است که این مسئله به صورت شدیدی ذمّ شده است. خداوند متعال در آیه ۲۰۵ سوره مبارکه اعراف می فرمایند: «وَاذْكُرْ رَبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعًا وَخِيفَهَ وَدُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالْآصَالِ وَلَا تَكُنْ مِنَ الْغَافِلِينَ» (و در دل خویش پروردگارت را بامدادان و شامگاهان با تضرع و ترس، بی‎صدای بلند یاد کن و از غافلان مباش).

وی تصریح کرد: تمام فعالیت‌ها و امور مختلف از جمله ورزش باید جهت‌دار و هدفمند باشند، همانند ورزش باستانی که مَحمِل و بستری برای پرورش فضایل اخلاقی و پهلوانی در بین ورزشکاران و دربرگیرنده جلوه‌های بارزی از فتوّت و اخلاق است.

کلانتری اضافه کرد: برنامه‌های ورزشی باید جهت‌دار و توأم با معنویت باشند تا بتوانند یک مانع بزرگ در راه جنگ نرم و نفوذ فرهنگی دشمن باشند. اِن‌شاءالله در این دوره جدید خدمتگذاری در اداره‌کل ورزش و جوانان استان فارس، با ریل‌گذاری و برنامه‌ریزی صحیح، فعالیت‌های ورزشی جهت معنوی و اخلاق مدارانه به خود بگیرد که همانا مصداق بارز آن امیرمؤمنان حضرت علی(ع) این الگوی شاخص مرو‌‌ّت و جوانمردی برای بشريت است و نمونه معاصر آن، پهلوان بسیجی، شهید ابرهیم هادی است و البته نمونه‌های بسیار دیگر که باید هرچه بیشتر و بهتر برای نسل جوان معرفی و الگوسازی شوند.

تولیت حرم شاهچراغ(ع) در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش و تقویت جسم همراه با تقویت روح به واسطه تهذیب و تزکیه نفس، گفت: در نظام تربیتی اسلام، بر تربیت اخلاقی، عقلانی و جسمانی تأکید و سفارش فراوان شده است. ورزش از مصادیق تربیت جسمانی است.

وی بیان کرد: ورزش بر دو بُعد روح و جسم انسان تأثیر گذاشته و آن‌ها را شاداب و باطراوت می‌کند و به معنای واقعی کلمه، یکی از ارکان و شاخصه‌های اصلی فرهنگ است و باید برای اشاعه آن بین عموم مردم، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مدوّن کرد.

کلانتری با اشاره به جایگاه خاص ورزش در تاریخ کهن کشور گفت: وقتی نگاه به فردوسی و شاهنامه می‌کنیم ورزش و پهلوان محوری، در فرهنگ اصیل مردمان این سرزمین، جایگاهی ویژه دارد و ارزش‌های منبعث از ورزش مثل توانمندی، شجاعت، دلیری، جوانمردی و رادمردی در بین قهرمانان، پهلوانان و البته عموم مردم این مرز و بوم، نهادینه شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :