کد خبر: 4066549
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳

اشتغال‌زایی مؤثر فرهنگی و اجتماعی گردشگری سلامت در فارس

استاندار فارس با تأکید بر رونق گردشگری سلامت، این نوع گردشگری را یک اشتغال‌زایی موثر فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد که در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، ۴ تیر در جلسه شورای عالی گردشگری استان، گردشگری سلامت را یک اشتغال‌زایی موثر فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد که در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه باید هنر امروز خود را به دنیا نشان دهیم، چرا که بناهای تاریخی و میراثی مثل تخت جمشید هنر گذشتگان است، افزود: مقرر شده بود که تا پایان خرداد تعداد بیماران پذیرش شده از همه استان‌ها بیشتر شود اگرچه تلاش خوب بوده اما باید تداوم باید تا به اهداف پیش‌بینی شده برسیم.

ایمانیه با تصریح اینکه در حوزه صنایع دستی نیازمند یک برنامه‌ریزی عدد و رقمی هستیم، گفت: باید برنامه حفظ و نگهداری رشته‌های صنایع دستی مشخص و برنامه برای ۸۰ رشته تهیه شود تا هم حفاظت از رشته‌ها و هم گسترش آنها محقق شود.

استاندار فارس با بیان اینکه ارزش ریالی کار در صنایع دستی باید دقیق مشخص شود، گفت: در عرصه صنایع دستی آموزش و همکاری با دانشگاه انجام‌ گیرد.

وی با تأکید بر اینکه باید روزانه نمایشگاه صنایع دستی در نقاط استان از همه رشته‌ها برگزار شود چون سبب ایجاد انگیزه می‌شود، گفت: شهرداری شیراز جلودار شود و یک کارگاه وسیع برای صنایع دستی و آموزش صنایع دستی اختصاص دهد.

ایمانیه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شروع فصل تابستان و افزایش سفرها به این استان اظهار کرد: مراکز اقامتی و تفریحی فارس باید پیش از ورود گسترده مسافران ساماندهی شود که یکی از آن‌ها خانه‌مسافرها است.

استاندار فارس با بیان اینکه عدم نظم و ساماندهی این مراکز اقامتی سبب مشکلاتی در جامعه شده است، از دستگاه‌های متولی به ویژه نیروی انتظامی درخواست کرد در این زمینه بدون اغماض برخورد کنند، چراکه گاه این مراکز عاملی برای نشر رفتارهای خلاف اخلاق و شرع شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های متولی نیز اتمام حجت کرد، گفت: باید تا پایان همین ماه تکلیف خانه‌های مسافر مشخص و از ابتدای مردادماه با خانه مسافران بدون مجوز برخورد شود، چرا که برخی از آن‌ها تبدیل به مکانی برای هنجارشکنی شده و مشکلاتی را در جامعه ایجاد کرده است.

ایمانیه با بیان اینکه اصل ساماندهی خانه مسافران است که باید مورد توجه باشد اینکه زیر مجموعه چه دستگاهی قرار بگیرد، مهم نیست، افزود: در این ساماندهی و نظم دادن نباید نان کسی بریده شود بنا نیست محل درآمد افراد قطع شود بلکه بنا بر ساماندهی آن است.

استاندار فارس همچنین با تاکید بر استخدام فارغ‌التحصیلان رشته‌های هتلداری با همکاری دانشگاه و جامعه هتلداران بیان کرد: بومی‌سازی رشته هتلداری باید مدنظر باشد حتی اگر تعارضی با کشور دارد باید تغییر کند چون اگر پیشنهادات جدید و کاربردی داشته باشیم حتما در سطح ملی نیز استقبال می‌شود  قرار نیست همیشه از تهران برای استان‌ها تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha