کد خبر: 4060245
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹

بستری 19 بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

امار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، هفتم خرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۹ هزار و ۲۹۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۶۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۱ هزار و ۲۷۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۷۲۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۸ هزار و ۱۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۸۹۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۳۷۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۱ هزار و ۵۶۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۷ هزار و ۸۹۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۳ هزار و ۶۰۳ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۰ هزار و ۷۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :