کد خبر: 4060195
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱

اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در فارس، گفت: هم‌اکنون ۱۶ شهرستان استان در وضعیت آبی و دیگر شهرستان‌ها در وضعیت زرد است.

سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به گزارش ایکنا از فارس، سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 7 خرداد در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ به تشریح آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در فارس پرداخت و افزود: هم‌اکنون ۱۶ شهرستان استان در وضعیت آبی و دیگر شهرستان‌ها در وضعیت زرد است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های شیراز، آباده، اقلید، مرودشت، سپیدان، کوار، کازرون، فیروزآباد، قیروکارزین، استهبان، نی‌ریز، داراب، زرین دشت، لامرد، فسا و جهرم در وضعیت آبی و سایر شهرستان‌های در وضعیت زرد قرار دارند، اما وضعیت به وجود آمده، نشانگر پایان کرونا نیست.

حسینی، استمرار وضعیت مطلوب کرونایی در استان را نیازمند رعایت شیوه‌نامه بهداشتی در برابر این بیماری از سوی مردم دانست و بر تداوم پایبندی آن تاکید کرد و ادامه داد: واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برابر کروناویروس می‌تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری و سرایت‌پذیری آن را در بین افراد جامعه کاهش داده و سطح ایمنی عمومی در برابر این بیماری را ارتقا بخشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شناسایی موارد جدید ابتلا به کروناویروس و بستری برخی از بیماران در بیمارستان‌های استان را نشانگر چرخش این ویروس در بین افراد جامعه دانست و اظهار کرد: هرگونه سهل‌انگاری، بی‌توجهی در برابر کروناویروس، بر سرعت انتشار این بیماری می‌افزاید.

وی با دعوت از افرادی که تاکنون برای انجام واکسیناسوین علیه کروناویروس اقدام نکرده‌اند برای مراجعه هر چه سریع‌تر به مراکز انجام واکسیناسیون در سطح استان تاکید کرد: ایمنی عمومی جامعه در برابر کروناویروس، مستلزم تزریق واکسن علیه این بیماری و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

حسینی همچنین در این نشست نحوه خدمت‌رسانی به بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان، میزان مشارکت در برنامه واکسیناسیون، آخرین وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، نحوه فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ و انجام تست‌های سریع و آخرین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.

پایش میزان اشغال تخت‌های بیمارستانی، وضعیت دارویی و تجهیزات و ملزومات پزشکی در سطح استان، دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست امروز این ستاد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :