چگونه می‌توان مسجد بین‌راهی ساخت
کد خبر: 4060128
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶

چگونه می‌توان مسجد بین‌راهی ساخت

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس گفت: در اختیار خیران و نیک‌اندیشانی که بنا دارند مسجد یا نمازخانه بین‌راهی بسازند، زمین رایگان قرار داده می‌شود.

حجت الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس چندی پیش یکی از مخاطبان ایکنای فارس،‌ پیرو انتشار خبری مربوط به مساجد بین‌راهی با تیتر احداث مساجد بین‌راهی در تمام راه‌های مواصلاتی فارس پرسشی مطرح کرد مبنی بر اینکه چگونه می‌توان مسجد بین‌راهی ساخت و یا چگونه خیری برای این کار می‌توانیم پیدا کنیم؟

برای پاسخ به این پرسش در گام نخست به سراغ حجت‌الاسلام والمسلمین علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس رفتیم تا بتوانیم هم راهکارها و تسهیلاتی که این ستاد برای این دسته از خیران در نظر گرفته است، را اطلاع‌رسانی کنیم و در گام بعد به سراغ مجمع خیران مسجدساز خواهیم رفت. 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا فارس گفت: به آن دسته از خیران و نیک‌اندیشانی که بنا دارند مسجد یا نمازخانه بین راهی بسازند، زمین رایگان در اختیارشان قرار می‌گذاریم.

سقاچی بیان کرد: در برخی از نقاط استان زمین آماده برای ساخت مسجد یا نمازخانه بین راهی داریم به عنوان مثال در منطقه موجین در جاده فراشبند و کازرون یک هکتار زمین آماده برای ساخت مسجد یا نمازخانه داریم همچنین در کازرون به بوشهر، در جاده بوانات به یزد و غیره مکان‌هایی برای ساخت مسجد و نمازخانه داریم. قریب 60 مکان خوب که مسیر پرتردد ماشین‌های سبک و سنگین در سطح استان فارس است، داریم که آمادگی داریم تا زمین در اختیار خیران برای ساخت مسجد یا نمازخانه بین راهی قرار دهیم.

وی تأکید کرد: تمام تسهیلات و امکانات مورد نیاز برای ساخت نمازخانه یا مسجد بین راهی اعم از اخذ مجوزها، پروانه، نقشه و مشاوره رایگان را هم به خیران ارائه می‌دهیم.

سقاچی در پاسخ به اینکه اگر فردی زمین آماده داشت و خودش بخواهد این زمین را برای ساخت مسجد یا نمازخانه بین‌راهی استفاده کند، باید چه کند، گفت: برای این دسته از خیران هم تمام تسهیلات و امکانات نظیر اخذ مجوز، پروانه ساخت، مشاوره رایگان و غیره انجام خواهیم داد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس در پایان گفت: خیران و نیک‌اندیشان برای این کار می‌توانند به مکان ستاد اقامه نماز استان واقع در شیراز، خیابان خیام، روبه‌روی بیمارستان مسلمین، کوچه شماره 6 مراجعه کرده و یا به شماره 07132345867 و یا شماره همراه خودم 09171176945 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام
captcha